PL / EN
JOHN GALLIANO - NA POGRANICZU MODY I SZTUKI

JOHN GALLIANO - NA POGRANICZU MODY I SZTUKI

John Galliano kolejny raz udowadnia, że jego fantazja nie zna granic.

Galliano niejednokrotnie udowodnił, że mamy doczynienia z mistrzem krawiectwa. Jest  jednym z niewielu projektantów, którzy oprócz kolekcji Ready-To-Wear regularnie tworzą Haute Couture. Jego pokazy przenoszą nas do innej rzeczywistości, a teatralność projektów które tworzy sprawia, że zastanawiamy się gdzie jest granica pomiędzy sztuką, a modą użytkową. Takie pytanie przychodzi nam do głowy w przypadku męskiej kolekcji Ready-To-Wear na sezon jesień/zima 2010/2011.

 

Inspirają do stworzenia pierwszej części kolekcji był bohater powieści i opowiadań kryminalnych sir Artura Conan Doyle'a - Sherlock Holmes. Na wybiegu zobaczyliśmy modeli ubranych w obszerne płaszcze, peleryny, luźne spodnie, trzyczęściowe garnitury, krawaty z piór, koszule z dużymi, zaokrąglonymi kołnierzami oraz... gorsety. Kolejne propozycje projektanta na sezon jesień/zima nie nadają się na srogie polskie zimy. W tej części pokazu, modele wystylizowani na groźnie wyglądających wojowników z Dalekiego Wschodu, zaprezentowali ''skąpe'' stroje inspirowane orientem.

 

Nam najbardziej przypadła do gustu użytkowa część kolekcji: eleganckie płaszcze, fantazyjne krawaty i spodnie z wysokim stanem. Pozostałe projekty Johna Galliano balansują na granicy Haute Couture przez co stają się bardziej sztuką do oglądania, niż do noszenia na codzień.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Moda męska | John Galliano | jesień/zima | Sherlock Holmes |

podobne artykuły