PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
J.W. ANDERSON DYREKTOREM KREATYWNYM LOEWE!

J.W. ANDERSON DYREKTOREM KREATYWNYM LOEWE!

Jonathan Anderson przejmuje stanowisko dyrektora kreatywnego hiszpańskiej marki Loewe! To nie jedyne związki młodego projektanta z koncernem LVHM. Sprawdźcie!

Wczoraj wieczorem modowy koncern LVHM ogłosił kolejną przełomową współpracę. Niedawno marki Nicholas Kirkwood i Joseph Altuzzara dołączyła do zaszczytnego portfolio giganta skupiającego w sobie takie marki luksusowe jak Louis Vuitton, Céline, Fendi, Donna Karan, Givenchy, Marc Jacobs, Kenzo czy Emilio Pucci.

 

Wśród nich znajduje się także hiszpański brand Loewe, której nowym dyrektorem kreatywnym ogłoszony został wczoraj Jonathan Anderson. Młody i wyjątkowo zdolny projektant, na co dzień działa pod własnym nazwiskiem projektując ubrania zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Na swoim koncie ma współpracę z sieciówką Topshop oraz kolekcję stworzoną dla Versus.

 

LVHM nie tylko zaproponował 29-letniemu projektantowi wysokie stanowisko, ale także wykupił niewielką część udziałów w jego marce J.W Anderson. To wielka szansa dla młodego brandu, który wciąż zyskuje sobie zaufanie klientów i uznanie w branży. Irlandczyk z powodzeniem ściga swoich starszych kolegów prezentując w przeciągu roku wiele kolekcji, które zyskują bardzo dobre recenzje.

 

Jednak hiszpańska marka Loewe będzie wyzwaniem dla mocno osadzonego w londyńskich realiach Irlandczyka. W swojej długiej historii przechodziła podobne etapy rozwoju jak m.in. Louis Vuitton. Zaczęło się od produkcji galanterii skórzanej, poprzez walizki na ubraniach i kosmetykach kończąc. Poprzedni dyrektor kreatywny Stuart Vevers rozstał się z Loewe przyjmując ofertę akcesoryjnej marki Coach, którą jeszcze niedawno dowodził Reed Krakoff.

 

Czy J.W. Anderson, który zadebiutował zaledwie w 2008 roku podoła wyzwaniu? LVHM pokłada w nim ogromne nadzieje, bo jak powiedziała Lisa Montague, Dyrektor Generalny LoeweJego talent i entuzjazm w stosunku do marki na pewno poprowadzą Loewe na przód - w nowy rozdział w jej historii.


Wszystko zapowiada się, że dokładnie tak będzie, a młody projektant ma szansę na ogromny sukces. 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: J.W.Anderson | LVHM | Loewe | J.W.Anderson dyrektorem kreatywnym Loewe |

podobne artykuły