PL / EN
INSTAGRAM TWORZY NOWE NARZĘDZIA DLA MAREK I INFLUENCEREK

INSTAGRAM TWORZY NOWE NARZĘDZIA DLA MAREK I INFLUENCEREK

Aplikacja co raz bardziej umacnia się w roli lidera social mediów.

Instagram traktuje influencerki co raz poważniej, tworząc kolejne narzędzia dla postów sponsorowanych, donosi Voguebusiness.com. Tym samym gigant w dziedzinie social mediów wyciąga ręce w stronę marek i blogerów, umacniając się w roli lidera na rynku wartym ponad 6 miliardów złotych.

POLECAMY: 7 NAJBARDZIEJ INSTAGRAMOWYCH BUTIKÓW W WARSZAWIE

INSTAGRAM - NOWE NARZĘDZIA DLA MAREK I INFLUENCERÓW

Na przestrzeni niecałej dekady, Instagram sięgnął po ponad miliard użytkowników na całym świecie, spośród których 68% korzysta z aplikacji i nawiązuje różnego rodzaju interakcje z influencerami. Dziś opracowywane są nowe narzędzia, dzięki którym uzyskana zostanie większa przejrzystość działań (dotyczy to głównie postów sponsorowanych), a także wzrośnie poziom przedsiębiorczości i profesjonalnych działań marketingowych.

aimeAimee Song

INSTAGRAM WZMACNIA POSTY SPONSOROWANE

Wśród nowych udoskonaleń Instagrama, pojawi się m. in. możliwość dodatkowego wzmacniania postów sponsorowanych, co oznacza, że odpłatnie będą mogły pojawiać się również u osób, które nie znajdują się w gronie obserwatorów danej marki lub influencera. Co więcej, marki będą mogły samodzielnie wzmacniać posty sponsorowane, które pojawią się u zaangażowanych przez nie influencerów, co ma znacząco ułatwić współpracę między stronami.

instagram

(Źródło: Voguebusiness.com)

INSTAGRAM STAWIA NA RÓŻNORODNOŚĆ KAMPANII

Instagram zamierza rozszerzyć również tagpaid partnership”, dopuszczając każdego do korzystania z tego narzędzia. W związku z tym, że marki będą mogły wkrótce skierować płatny kontent do konkretnej grupy odbiorców, to nowość, która pozwoli im również otworzyć się na współpracę z bardziej różnorodnymi influencerami, którzy dotrą do ich docelowej publiczności. To istotna zmiana kierunku i zwrot w stronę blogerów z mniejszą liczbą followersów, ale odmiennym punktem widzenia.

chiaraChiara Ferragni

INSTAGRAM CHCE ZWIĘKSZYĆ ZAUFANIE ODBIORCÓW

Kolejnym ważnym założeniem jest wzrost zaufania wśród użytkowników aplikacji, która zamierza podjąć walkę z “nieautentycznością” działań (lajki, kupieni obserwatorzy, sztucznie wygenerowane komentarze), która ma spowodować większe zaangażowanie. Nowe konta dla tzw. “twórców” mają zapewnić jakościowym influencerom więcej narzędzi analitycznych, które pomogą im w lepszym zrozumieniu i zbudowaniu grupy swoich followersów.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe narzędzia zostaną wdrożone w życie, ale Instagram zapowiada, że nastąpi to już wkrótce.    

ZOBACZ TEŻ: RAJSTOPY - MIKRO TREND 2019 (BY AGATA TANTER)

video

CHANEL - BACKSTAGE POKAZU

tagi: influencerzy | rynek | aplikacje | INSTAGRAM |

podobne artykuły