PL / EN
H&M W GRONIE NAJBARDZIEJ ETYCZNYCH MAREK

H&M W GRONIE NAJBARDZIEJ ETYCZNYCH MAREK

Szwedzka marka odzieżowa, Hennes & Mauritz po raz kolejny została wyróżniona przez Ethisphere Institute i znalazła się na liście „Najbardziej Etycznych Firm”. Dowiedzcie się więcej.

Amerykańska firma konsultingowa Ethisphere Institute tradycyjnie opublikowała listę „Najbardziej Etycznych Firm”, na której pojawili się reprezentanci różnych branż. Wśród laureatów znalazła się marka H&M, która już po raz czwarty została uhonorowana powyższą nagrodą. O znaczeniu wyróżnienia świadczy również fakt, że szwedzka sieciówka okazała się jedną z trzech firm odzieżowych, jakie znalazły się na tej zaszczytnej liście w roku 2014 (w rankingu pojawiły się także marki GAP i Levi’s).

 

Werdykt podawany jest w oparciu o pięć podstawowych kategorii, takich jak: etyka i program zgodności; reputacja, przywództwo i innowacja; zarządzanie; obywatelstwo korporacyjne i odpowiedzialność oraz kultura etyki.

 

„Cała wspólnota ‘Najbardziej etycznych firm na świecie wierzy, że klienci, pracownicy, inwestorzy oraz osoby nadzorujące, przykładają szczególną wagę do zaufania, a etyka i dobre zarządzanie są kluczem do jego zdobycia” – powiedział prezes EI, Timothy Erblich. „H&M należy do ekskluzywnej wspólnoty, której powierzono funkcję przewodnictwa w stosowaniu takich praktyk biznesowych. Gratulujemy całemu zespołowi H&M tego niesamowitego osiągnięcia”.

 

„Jesteśmy dumni z tego, że po raz kolejny zostaliśmy nazwani jedną z najbardziej etycznych firm na świecie. To wspaniałe uznanie podejścia etycznego H&M” – powiedział prezes szwedzkiej marki, Karl-Johan Persson.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Hennes & Mauritz | Ethisphere Institute | Najbardziej Etyczne Firmy 2014 | H&M |

podobne artykuły