PL / EN
BULGARI POMAGA W RENOWACJI RZYMSKICH ZABYTKÓW

BULGARI POMAGA W RENOWACJI RZYMSKICH ZABYTKÓW

Znane włoskie marki luksusowe pomagają w renowacji słynnych rzymskich zabytków. W ich gronie znalazła się firma Bulgari, która odrestauruje słynne Schody Hiszpańskie. Dowiedzcie się więcej!

Bogata tradycja i długoletnia działalność włoskiej marki Bulgari, specjalizującej się w produkcji luksusowej biżuterii, zegarków i dodatków, z pewnością mocno ugruntowały jej pozycję na światowym rynku. Wraz z przystąpieniem do grupy LVMH, widać, że Bulgari całkowicie rozwinęła swoje skrzydła, a jej nowy nabywca kładzie bardzo duży nacisk na rozwój marki, podwyższając inwestycje i poszerzając sieć sprzedaży na całym świecie.

 

Bulgari to nie tylko jedna z najbardziej prestiżowych firm jubilerskich, ale również marka znana ze swojej działalności charytatywnej. W latach 2009 - 2011, ofiarowała m.in. 12 milionów euro stowarzyszeniu Save The Children. Obecnie w jej najbliższych planach znalazła się pomoc w odrestaurowaniu słynnych Schodów Hiszpańskich, jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów w Rzymie.

 

Dzieło zaprojektowane w XVIII wieku przez architektów Francesco de Sanctis i Alessandro Specchi znajduje się przy jednym z najsłynniejszych placów włoskiej stolicy – Piazza di Spagna. Należą one również do grupy najdłuższych (138 stopni) i najszerszych schodów w Europie.

 

W związku z tym, że budżet przeznaczony na kulturę, zmalał w tym roku z  1,5 bln  € na 1,4 bln €, władze Rzymu zwróciły się do prywatnych inwestorów z prośbą o wsparcie w renowacji włoskich zabytków.

 

„Włochy to kraj kultury, stąd odezwałem się do biznesmenów. Na co czekasz? Skoro sektor prywatny jest w stanie utrzymać ścianę w pozycji stojącej, to czemu go nie zaangażować?” – wyznał premier Matteo Renzi.

 

Wiele włoskich zabytków z okresu antyku, renesansu i baroku zostało zamkniętych dla zwiedzających z powodu braku ich konserwacji. Na szczęście w ich renowacje zaangażowały się luksusowe marki, w tym Bulgari, która uznała swoją pomoc w odnowieniu Schodów Hiszpańskich za „specjalny podarunek dla swojego miasta” – jak powiedział dyrektor zarządzający, Jean-Christophe Babin.

 

We wsparcie stolicy, zaangażowało się również wielu innych włoskich gigantów. Marka Tod’s  finansuje prace przy renowacji Colosseum, natomiast Fendi bierze udział w projekcie „Fendi for Fountains”, który wspomaga konserwację pięciu rzymskich fontann, zaczynając od słynnej Fontanny Di Trevi. 

 


 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Bulgari | Bulgari Schody Hiszpańskie |

podobne artykuły