PL / EN
GIVENCHY HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

GIVENCHY HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

Czy na wybiegu odnajdziemy inspiracje nawiązujące do sukni ślubnej Meghan Markle?

GIVENCHY – KOLEKCJA HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19

Nie ma lepszego sposobu na oddanie hołdu twórcy domy modu, jak ukłon w stronę jego spuścizny w wydaniu wykwintnego krawiectwa. Hubert de Givenchy zmarł w lutym tego roku, a Clare Waight Keller, która przejmując w marcu 2017 roku stery we francuskim domu mody, została pierwszą kobietą na stanowisku dyrektora kreatywnego tej marki, postanowiła nawiązać do twórczości założyciela w dobitny sposób. Nie ma tu jednak nadmiernych cytatów, które mogą uwiązać projektanta do minionych epok i zadecydować o braku samodzielności i własnej wizji. Subtelne, acz wyraźne nawiązania były pełne pokory i szacunku dla swojego poprzednika, a jednocześnie odważne, mówiące o przeszłości, a zarazem bardzo nowoczesne.

POWIĄZANE: GIVENCHY – KOLEKCJA READY-TO-WEAR JESIEŃ ZIMA 2018/19

Clare Waight Keller zaznaczyła za kulisami, że należy celebrować spuściznę Huberta de Givenchy. W jaki sposób zrobiła to obecna dyrektor kreatywna francuskiej marki? Przede wszystkim przywołała dzieła kreatora, które mogły zostać zapomniane, jak peleryny, architektoniczność krojów, a także zwiewność i transparentność. „To była dla mnie wspaniała podróż, dzięki której mogłam odkryć jego twórczość i zinterpretować ją po swojemu” – mówiła Clare Waight Keller. Owe reinterpretacje widoczne były już z pierwszą sylwetką na wybiegu, która była doskonałym odświeżeniem looku Audrey Hepburn, przyjaciółki i wiernej klientki Huberta de Givenchy. Gdzieś pojawiały się treny, za chwilę wiązania na kokardę, potem plisy, a nawet pióra. Wszystko to, po co sięgał Monsieur Givenchy, ale we współczesnej formule.


GIVENCHY HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2018/19 A SUKNIA ŚLUBNA MEGHAN MARKLE

Clare Waight Keller znana i ceniona jest w branży nie od dziś, ale masowej publiczności dała się w tym roku poznać jako autorka sukni ślubnej Meghan Markle, obecnie księżnej Sussex. Nie mamy wątpliwości, że już stała się gwiazdą wśród projektantów, a jej kreacje będą brane pod lupę jak nigdy dotąd. Czy możemy szukać powiązań pomiędzy suknią ślubną Meghan Markle a kolekcją Givenchy haute couture na sezon jesienno-zimowy 2018/19? I tak, i nie. Zależności możemy doszukiwać się na pewno w minimalistycznej elegancji, czystości form, wyraźnych liniach, dekolcie w łódkę lub długim rękawie, a różnic w mocno nowoczesnych i przeskalowanych krojach lub fantazyjnych strojeniach. Podobny kierunek jest jednak wyraźnie widoczny, więc przyszłe panny młode, którym podobała się kreacja Markle, na pewno znajdą na wybiegu Givenchy propozycje dla siebie.

ZOBACZ TEŻ: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ O KRÓLEWSKIM ŚLUBIE 2018

Zapoznajcie się z całą kolekcję haute couture od Givenchy na sezon jesień zima 2018/19 i odnajdźcie inspiracje dla siebie!

video

VALENTINO JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Givenchy | jesień zima 2018/2019 | pokaz mody | haute couture |

podobne artykuły