PL / EN
KRÓLEWSKI ŚLUB 2018: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ

KRÓLEWSKI ŚLUB 2018: WSZYSTKO, CO MUSICIE WIEDZIEĆ

Od szczegółów ceremonii po obie suknie ślubne Meghan Markle!

KRÓLEWSKI ŚLUB MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY'EGO

Od szczegółów ceremonii, po dwie suknie ślubne Meghan Markle - oto krótki przewodnik po jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego roku: królewskim ślubie Meghan Markle i Księcia Harry’ego.

***

KIEDY ODBYŁ SIĘ KRÓLEWSKI ŚLUB 2018?

Książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub 19 maja 2018 roku o godzinie 12 w południe. Decyzja pary o zaślubinach w sobotę sprzeciwiła się tradycji, która podaje, że śluby królewskie powinny odbywać się w dniu powszednim. Książę i Księżna Cambridge pobrali się w piątek, a Królowa Elżbieta II w czwartek. Majowa data została wybrana prawdopodobnie również ze względu na Kate Middleton, która w kwietniu urodziła trzecie dziecko.

CIASTO

JAKIE TYTUŁY NADANO MEGHAN MARKLE I KSIĘCIU HARRY'EMU?

W sobotę rano królowa Elżbieta II mianowała parę młodą tytułem księcia i księżnej Sussex. Zaproszenia na uroczystość zaślubin, zgodne z wieloletnią tradycją królewską, zostały wykonane przez firmę Bernard Westwood. Wykorzystując amerykański tusz i angielski papier, każde z nich zostało wydrukowane w złocie i czerni.

zapro

GDZIE ODBYŁ SIĘ ŚLUB MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY’EGO?

Ślub księcia Harry’ego i Meghan Markle odbył się w Kaplicy Św. Jerzego (St George’s Chapel) w Zamku Windsorów o godz. 12.00 w południe. Kluczowe elementy ceremonii, takie jak obsługa, muzyka, kwiaty, dekoracje i przyjęcie zostały zorganizowane przez rodzinę królewską. Tort weselny – cytrynowo-bzowy wypiek wykonała cukiernia Violet Bakery’s Claire Ptak. Wiosenne kwiaty, które ozdobiły tort, miały za zadanie przypominać te z ogrodu Windsorów, a zaaranżował je Philipp Craddock. Muzyka podczas uroczystości złożyła się z kilku znanych hymnów i chóru pod przewodnictwem James Viviana, dyrektora muzycznego kaplicy św. Jerzego.

M

JAK WYGLĄDAŁA PRZYSIĘGA KRÓLEWSKA?

Nowożeńcom ślubu udzielił Arcybiskup Canterbury, a para złożyłam sobie tradycyjną przysięgę małżeńską z pominięciem obietnicy posłuszeństwa Markle wobec przyszłego męża. Uroczysty moment przypieczętowało wykonane przez Karen Gibson i Chór KrólewskiStand By Me” Bena E. Kinga.

KAPLICA

JAK WYGLĄDAŁO WESELE KSIĘŻNEJ I KSIĘCIA SUSSEX?

Na tym, podobnie jak na każdym ślubie, będzie czas na radość i zabawę, która odzwierciedli charaktery państwa młodych, powiedział przed weselem Jason Knauf, sekretarz księcia Harry’ego. Po zaślubinach para udała się do Zamku Windsorów, gdzie Alexi Lubomirski zrobił oficjalne zdjęcia pary młodej. Oficjalna część przyjęcia weselnego odbyła się na sali św. Jerzego, po czym książe Walii wydał prywatne przyjęcia dla pary, najbliższych przyjaciół i rodziny. O występ specjalny książę Harry poprosił Eltona Johna.

C

KTO ODPROWDZIŁ MEGHAN MARKLE DO OŁTARZA?

W dniu ślubu Meghan Markle towarzyszyła jej matka, Doria Regland. Ojciec księżnej Sussex, Thomas Markle, nie poprowadził córki do ołtarza ze względu na problemy zdrowotne i operację, którą przeszedł w ostatnich tygodniach. W posłudze zastąpił go książę Karol.

Książę Harry tego dnia postanowił również włączyć w ceremonię rodzinę zmarłej matki, księżnej Diany. Na ślubie pojawiła się cała trójka rodzeństwa, a Lady Jane Fellows wygłosiła czytanie.

SLUB

ŚLUB MEGHAN MARKLE I KSIĘCIA HARRY'EGO: KTO ZNALAZŁ SIĘ NA LIŚCIE GOŚCI?

W ślubie księcia Harry’ego i Meghan Markle uczestniczyło ok. 600 gości, co daje niewielką liczbę przy uroczystości księcia i księżnej Cambridge, którym towarzyszyło 1900 osób. Podczas gdy książę Harry jest szósty w kolejce do brytyjskiego tronu, nie był zobligowany do zaproszenia na ślub przedstawicieli władz i dyplomatów z całego świata.

SLUB

KIM BYŁY DRUHNY MEGHAN MARKLE?

Wsród druhen Meghan Markle pojawiły się: aktorka Priyanka Chopra, mistrzyni tenisa Serena Williams, projektantka Misha Nonoo i stylistka Mulroney.

SLUB

KTO ZAPROJEKTOWAŁ SUKNIE ŚLUBNE MEGHAN MARKLE?

Meghan Markle poślubiła księcia Harry’ego i stała się księżną Sussex w sukni zaprojektowanej przez Clare Waight Keller, dyrektor kreatywną domu mody Givenchy. Markle i Waight Keller spotkały się na początku 2018 roku, aby przedyskutować kwestie formalno-estetyczne dotyczące ślubnej kreacji. W oświadczeniu podano, że Markle swoim wyborem chciała również podkreślić sukces Brytyjki, która uznawana jest za jeden z największych talentów w dziedzinie projektowania mody. Na przyjęcie weselne księżna Sussuex wybrała prostą kreację Stelli McCartney ze stójką i wyciętymi ramionami.

 of

CO W DNIU ŚLUBU MIAŁ NA SOBIE KSIĄŻĘ HARRY?

Zarówno książę Harry, jak i William mieli na sobie fraki skrojone przez Dege &Skinner. Pozwolenia na wzięcie ślubu w oficjalnym uniformie udzieliła Harry’emu królowa Elżbieta II.

MEGHAN

ZOBACZ TEŻ: ŚLUB KSIĘCIA HARRY'EGO I MEGHAN MARKLE - ZDJĘCIA

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Książę Harry | ślub | wydarzenia | MEGHAN MARKLE |

podobne artykuły