Logotyp serwisu lamode.info
ESMOD - FRANCUSKA KUŹNIA TALENTÓW

ESMOD - FRANCUSKA KUŹNIA TALENTÓW

Przedstawiamy najstarszą na świecie szkołę mody założoną w 1841 roku.

ESMOD to najstarsza na świecie szkoła mody stworzona w 1841 roku przez Alexis’a Lavigne, krawca cesarzowej Eugenii, który zasłynął jako wynalazca centymetra krawieckiego oraz drewnianego manekina.

 

Francuska Ecole Supérieure des Arts et techniques de la Mode (ESMOD) liczy obecnie 5 szkół: w Lyonie, Roubaix, Bordeaux, Rennes i oczywiście w Paryżu, gdzie mieści się główna siedziba uczelni. Do Paryża przyjeżdżają też wszyscy studenci ostatniego, trzeciego roku, po to by po dwóch latach nauki w zakresie projektowania i kroju wybrać specjalizację, spośród siedmiu wymienionych poniżej (patrz informacje praktyczne).

 

 

tl_files/info/edukacja/ESMOD - FRANCUSKA KUZNIA TALENTOW/ESM_0064 - Kopia.jpgfot. Patrice  Bruyer/ ESMOD Paris

 

Ale ESMOD to nie tylko szkoły we Francji. W latach 70-tych sieć zaczęła stopniowo rozszerzać się i otwierać oddziały zagraniczne. Jest ich dzisiaj 20 na całym świecie, w miastach takich jak : Berlin, Monachium, Pekin, Bejrut, Damaszek, Dubaj, Dżakarta, Osaka, Tokio, Oslo, Seul, San Paulo, Sousse i Tunis.

 

Program studiów aktualizowany jest co rok, po to by dopasować go do potrzeb rynku, panujących tendencji oraz aktualnego zapotrzebowania na specjalistów w dziedzinie mody. Mocną stroną szkoły są praktyki zawodowe na 2 i 3 roku oraz pomoc absolwentom w znalezieniu pracy, co zresztą z dyplomem tej renomowanej uczelni raczej nie jest trudne.

 

tl_files/info/edukacja/ESMOD - FRANCUSKA KUZNIA TALENTOW/_PAT0276.jpgfot. Patrice  Bruyer/ ESMOD Paris

 

Oto informacje praktyczne w pigułce:

 

Edukacja : Na wydziale FASHION DESIGN studenci uczą się na dwóch głównych kierunkach: „stylisme” czyli projektowanie oraz „modelisme” – kontynuacja pracy projektanta poprzez sporządzanie prototypu na podstawie szkiców i rysunków technicznych.

 

Na trzecim roku wybiera się specjalizację spośród następujących dziedzin : moda kobieca, moda męska, krawiectwo precyzyjne, moda dziecięca, bielizna, akcesoria, kostiumy sceniczne.

 

Studenci zainteresowani marketingiem i zarządzaniem w modzie mogą wybrać wydział ESMOD FASHION BUSINESS/ ISEM, z możliwością kontynuacji w systemie MBA.

 

Szkolenia: W ofercie szkoły są też : intensywny kurs „Initiation et  Perfectionnement” realizujący program Fashion Design w dwa lata zamiast trzech, kursy letnie, kursy wieczorowe oraz podyplomowe. Tegoroczną nowością jest kurs projektowania wnętrz Master of Arts Fashion Home Design.

 

Praktyki zawodowe: Praktyki są obowiązkowe i trwają od 1 do 3 miesięcy na pierwszym i drugim roku, 6 miesięcy na trzecim roku.

 

Warunki przyjęcia : Kandydat musi mieć ukończone 17 lat, posiadać dyplom maturalny, pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną i test. W uczelniach francuskich wymagana jest znajomość języka francuskiego lub angielskiego.

 

Zajęcia : Około 30 godzin tygodniowo.

 

Czesne : 9550 euro rocznie (Paryż)

              11950 euro na kierunku Master of Arts

 

tl_files/info/edukacja/ESMOD - FRANCUSKA KUZNIA TALENTOW/Copie de pano-atrium-HD.jpgfot. Patrice  Bruyer/ ESMOD Paris

 

tl_files/info/edukacja/ESMOD - FRANCUSKA KUZNIA TALENTOW/DSC_0105.jpg

fot. Patrice  Bruyer/ ESMOD Paris

 

tagi: edukacja | szkoła | ESMOD |

podobne artykuły