PL / EN
POKAZ DYPLOMOWY MSKPU 2016

POKAZ DYPLOMOWY MSKPU 2016

#LaModePatronat: poznajcie utalentowanych polskich młodych projektantów!

16 marca br. w Loft 44, siedemnastu studentów Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, zaprezentowało kolekcje dyplomowe. Redakcja LAMODE.INFO patronowała temu wydarzeniu i wręczyła specjalne wyróżnienie – sprawdźcie niżej komu!

 

Prezentacjom początkujących projektantów przyglądali się doświadczeni kreatorzy i jednocześnie wykładowcy – Mariusz Przybylski i Michał Szulc, ale także dziennikarze, styliści i gwiazdy. Gościem specjalnym był Alberto Campagnolo, wieloletni współpracownik Giorgio Armani.

 

Najwięcej wyróżnień zdobyły kolekcje „Foled” Martyny Renk oraz „Exposition” Angeliki Józefczyk. Mariusz Przybylski na staż zaprosił Martynę Renk, a do stałej współpracy Kingę Tomczak. „Tradycyjnie, są to bardzo dobre kolekcje i cieszę się, że mnie nie zawiedli” – mówił projektant. Z kolei Michał Szulc wyróżnił Martynę Renk i Dagnę Krzystanek. Duet Paprocki & Brzozowski nagrodził Angelikę Józefczyk. Staż w LPP otrzymały Dagna Krzystanek i Joanna Stawińska, staż w Wearso Joanna Stawińska, Martyna Renk oraz Paulina Gawryszewska, a Levi Strauss Poland zaprosił na staż Paulinę Gawryszewską, którą również nagrodziła Redakcja LAMODE.INFO.

 

Radości nie kryła Magdalena Płonka, założycielka MSKPU: „Cieszę się , że wypuszczam ze szkoły dobrze zapowiadanych się młodych projektantów". Z kolei włoski gość Alberto Campagnolo podsumował wydarzenie następująco: „To co dzisiaj zobaczyłem jest inspirujące, warte, potrzebne i ma ogromny potencjał. Wasze kolekcje są bardzo poetyckie”.

 

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie fotorelację z tego wieczoru!

video

TOP 7 POKAZY HAUTE COUTURE WIOSNA 2021

tagi: MSKPU | Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru | pokaz dyplomowy | polska moda |

podobne artykuły