PL / EN
PROJEKT H&M + M.I.A. Z OKAZJI ŚWIATOWEGO TYGODNIA RECYKLINGU

PROJEKT H&M + M.I.A. Z OKAZJI ŚWIATOWEGO TYGODNIA RECYKLINGU

Poznajcie szczegóły tej prośrodowiskowej kolaboracji!

Idea połączenia recyklingu i mody nie jest nowa i doczekała się wielu zaskakująco ciekawych i dobrze przyjętych realizacji, jak choćby kolekcja Mariusza Przybylskiego „Transplantacja”, o której pisaliśmy tutaj.  

 

Do Światowego Tygodnia Recyklingu z zakrojonymi na szeroką skalę działaniami prośrodowiskowymi dołącza właśnie marka H&M. Na tę okoliczność szwedzki gigant łączy siły z brytyjską piosenkarką i producentką M.I.A..  Artystka przygotowała ekskluzywne video (do obejrzenia od połowy kwietnia), w którym dowodzi szkodliwego wpływu wyrzucanych rokrocznie ubrań na środowisko. Kolejnym krokiem będzie zaproszenie popularnych blogerów i medialnych osobowości do przygotowania podobnych klipów prezentujących przekazaną przez nich w ramach programu odzież, która dostanie „nowe życie”.

 

H&M, który prowadzi program Garment Collecting już od 3 lat, tym razem podnosi sobie poprzeczkę i obiera sobie za cel zebranie 1000 ton niepotrzebnej odzieży w 3600 sklepach na świecie. Nienoszoną odzież będzie można przynieść do dowolnego sklepu i wymienić na bon zakupowy. Dodatkowo, aby stać się częścią ruchu podjętego przez świat mody w kierunku zrównoważonego rozwoju można stworzyć własny klip i oznaczyć go hashtagiem #HMrehaul. Lubimy!

 

 

 

MATERIALS_072015/MODA_ZAGRANICZNA/NEWSY/PROJEKT HM M.I.A. Z OKAZJI SWIATOWEGO TYGODNIA RECYKLINGU/Logo on globe.jpg

fot. materiały prasowe

video

CHANEL CRUISE 2021/22

tagi: sustainable fashion | M.I.A. | Światowy Dzień Recyklingu | Garment Collecting | HMrehaul | H&M |

podobne artykuły