PL / EN
CONDE NAST OTWIERA SZKOŁĘ MODY W LONDYŃSKIM SOCHO

CONDE NAST OTWIERA SZKOŁĘ MODY W LONDYŃSKIM SOCHO

W styczniu 2013 roku ruszy The Conde Nast College of Art&Design - szkoła mody wydawcy Vogue’a i Style. com, gdzie będzie można pogłębić swoją wiedzę z dziedziny designu, mody i projektowania. Poznajcie szczegóły!

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, bo choć Conde Nast ma w swoim posiadaniu największe modowe pismo świata nie poprzestaje tylko na tym. Wydawca Vogue i Style.com otwiera bowiem szkołę mody w londyńskim Soho. The Conde Nast College of Art&Design mieścić się będzie przy ulicy Greek Street w dwóch budynkach, których wnętrze zostało zaprojektowane przez architektów z Feilden Clegg Bradley Studios. Oczywiście w ramach profilu szkoły poza salami wykładowymi do dyspozycji studentów będą specjalnie wydzielone przestrzenie przeznaczone na wystawę ich twórczości. Dyrektor kolegium Susie Forbs zapowiada, że niebawem rozpocznie się gruntowna przebudowa budynków oraz wyjaśnia lokalizację uczelni „Moją ambicją było stworzenie szkoły, która będzie mieściła się w bliskiej odległości od brytyjskiej siedziby wydawnictwa. Greek Street wydaje się być lokalizacją idealną”.

 

Uczelnia ma ruszyć już w styczniu 2013 roku i oferować będzie dwa tryby nauki w dziedzinie mody, designu i projektowania. Wyboru można dokonać pomiędzy 10-tygodniowym kursem i tym trwającym rok. Jednak druga propozycja jest dla osób bardziej majętnych gdyż kosztuje 19,6 tys. funtów. Krótszy okres nauki to wydatek rzędu 6 tys. funtów, co niestety nie jest opcją do spełnienia dla każdego zainteresowanego. Poza szkoleniami 300 studentów uczelni ma szansę skorzystać ze stażu w magazynie „House&Garden”.

 

Jak zapewnia dyrektor zarządzający brytyjskim oddziałem wydawnictwa, Nicholas Coleridge „Pozycja wydawnictwa Conde Nast, pozwala mu na to, aby włączyć się w dziedzinę edukacji. Reputacja, autorytet naszych marek daje nam silną pozycję i możliwości nauczania i inspirowania młodych talentów”.

 

Kolejny projekt Conde Nast, który może okazać się perełką. Tym razem jednak w koronie modowej edukacji na świecie.

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Conde Nast | Vogue | Style.com | szkoła mody | The Conde Nast College of Art&Design |

podobne artykuły