PL / EN
ERDEM WIOSNA LATO 2018

ERDEM WIOSNA LATO 2018

Z miłości do Królowej!

Z miłości do Królowej. Oczywiście Jej Królewskiej Wysokości Elżbiety II.

ELŻBIETA II- IKONA STYLU

Erdem Moralıoğlu, dyrektor kreatywny domu mody Erdem, miał okazję zgłębić archiwa brytyjskiej rodziny królewskiej. Pod okiem Caroline de Guitaut, starszej kuratorki sztuki zdobniczej Royal Collection, przyglądał się strojom Elżbiety II w Zamku Windsor. Jego szczególną uwagę zwróciły zbiory z lat 50., które wskazywały na personalne powiązanie młodej królowej z kulturą afroamerykańską. Projektant zauważył, że postawa królowej była w tamtych czasach niezwykle istotna, a połączenie tych dwóch światów ocenił na "prawdziwie piękne". Poza tym, Moralıoğlu zauważył też, że w tym okresie Elżbieta kochała jazz i taniec oraz wspominał zapoznanie się z Duke`m Ellingtonem. Nie przeszedł niezauważenie strój ze spotkania z amerykańskim artystą. Królowała miała wtedy na sobie tiarę, kremową brokatową suknię wieczorową projektu Normana Hartnella oraz białe operowe rękawiczki.

ERDEM - KOLEKCJA WIOSNA LATO 2018

Po zebraniu "królewskich" inspiracji, dyrektor kreatywny Erdem popełnił równie "królewską" kolekcję. Projektant fantazjuje o podróży monarchini do Harlemu w latach 50. Mówi o wizycie w Cotton Club i występach Dorothy Dandridge, Billie Holiday i Elli Fitzgerald. To był czas wspaniałej mody pełnej glamouru, która ukazywała różnorodne piękno.

ZOBACZ TEŻ: ERDEM x H&M

Na wybiegu w Londynie pojawiły się okrycia wierzchnie wyszywane złotymi nićmi, pasowane z przodu i luźno puszczone z tyłu oraz wariacje na temat płaszczy w kratę. Wszędobylskie wstążki to ukłon w stronę jednej z najbardziej rozpoznawalnych królewskich dekoracji - pojawiły się one na dekoltach i ramiączkach sukienek. Nie mogło też zabraknąć pereł i złotych haftów, a kwiatowe wzory nawiązywały do tych, które zastosował Hartnell w koronacyjnej sukni Elżbiety.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na Jej Wysokość w kreacjach od Erdem!

video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: pokaz mody | wiosna lato 2018 | ERDEM |

podobne artykuły