PL / EN
CHANEL Haute Couture – kolekcja jesień-zima 2021/22

CHANEL Haute Couture – kolekcja jesień-zima 2021/22

Kolory impresjonistów w angielsko-francuskiej kompilacji.

 

Sercem kolekcji CHANEL Haute Couture na sezon jesień-zima 2021/22 jest malarstwo, sztuka bliska i inspirowana biografią Gabrielle Chanel.

 „Kiedy na nowo odkryłam te portrety Gabrielle Chanel, ubranej w czarne lub białe sukienki w stylu lat 80., od razu pomyślałam o obrazach” – wyjaśnia autorka kolekcji, Virginie Viard. „Prace Berthe Morisot, Marie Laurencin i Édouarda Maneta. Są sukienki inspirowane impresjonizmem, spódnice, które wyglądają jak obrazy i długa biała suknia z satyny, przetykana czarnymi kokardkami jak u Morisota…

Idealnym miejscem na prezentację owoców tych artystycznych inspiracji stała się Palais Galliera, Muzeum Mody Miasta Paryża, prawdziwa instytucja sztuki i mody, w której trwa wystawa poświęcona Gabrielle Chanel.

Ponieważ uwielbiam widzieć kolory w szarości zimy…” – opowiada dyrektor kreatywna CHANEL – „naprawdę chciałam stworzyć niezwykle barwną kolekcję, która byłaby pełna haftów i ciepła”. Tak też się stało. Na wyjątkowym wybiegu pojawiły się sukienki wyszywane liliami wodnym, czarna marynarka z tweedu, ale wykończona czerwonymi piórami lub różowymi kwiatami. Mocnym kolorystycznym akcentem była bez wątpienia żółta suknia 7/8, która stanowiła doskonały kontrast w czarno-białej sekwencji wieczorowej.

Myślałam też o ogrodach angielskich. Lubię mieszać odrobinę Anglii z bardzo francuskim stylem. To jak łączenie męskości z kobiecością, co też zaistniało w kolekcji. Ten twist jest w dużej mierze częścią tego, kim jestem” – wyznała projektantka.


Jak impresjonistyczny obraz, cekinowy płaszcz z tweedu wydaje się składać z wielu pociągnięć pędzla. Bluzki wyszywane fioletowo-różowymi motywami z cekinów lub z czerwonymi, niebieskimi czy żółtymi mini stokrotkami na czarnym tle, są wpuszczone w spódnice z niskim stanem, w wielokolorowe paski. Jasnoróżowe i żółte tiulowe pompony upiększają czarną marynarkę, niczym plamy farby, nonszalancko rzucone na nowe płótno.

Jesteś ciekawy, czym jest wysokie krawiectwo według CHANEL? Zajrzyj za kulisy i zobacz, jak powstawała kolekcja CHANEL Haute Couture jesień-zima 2021/22!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Haute Couture | jesień zima 2021/2022 | Chanel |

podobne artykuły