PL / EN
VIRGINIE VIARD – KIM JEST PRAWA RĘKA KARLA LAGERFELDA?

VIRGINIE VIARD – KIM JEST PRAWA RĘKA KARLA LAGERFELDA?

Czy w domu domy Chanel szykują się wielkie zmiany?

„Wciąż ze sobą rozmawiamy. Karl przesyła mi w środku nocy swoje szkice przez telefon. Świetnie do siebie pasujemy” – mówi Virginie Viard. On z kolei przyznaje: „Nasza relacja jest dla mnie kluczowa. To prawdziwa przyjaźń i oddanie”. Kim jest Virginie Viard – prawa ręka Karla Lagerfelda? Zobaczcie sami!

VIRGINIE VIARD I KARL LAGERFELD: „DUET” W ŚWIECIE MODY

Osobą Virginie Viard zaczęto interesować się za sprawą pokazu Chanel na wiosnę lato 2019. To ona pojawiła się u boku Karla Lagerfelda podczas finału prezentacji. Tym razem Virginie zastąpiła miejsce chrześniaka Karla czy wybranej modelki, towarzyszącej mu zazwyczaj pod koniec show.

Kim jest Virginie Viard? To aktualnie doradczyni i prawa ręka projektanta - w swoim portfolio ma ponad trzydziestoletnią współpracę z kreatorem mody. Rozwinięcie skrzydeł umożliwił jej staż podjęty w domu Chanel w 1987 roku w dziale zdobień haute couture. Od tego momentu, pięła się już tylko w górę, a dzisiaj sprawuje pieczę nad kilkoma pracowniami Chanel i kolekcjami legendarnego domu mody m.in. ready-to-wear, cruise, haute couture i Métiers a’Art. To m.in. dzięki niej, szkice przemieniają się w realne projekty. Z czego składają się jej obowiązki? Koordynuje zespoły, współpracuje z dostawcami i wybiera tkaniny. Virginie pozostaje nieustannie w kontakcie z Karlem - od momentu kiedy on dośle jej rysunek, ona rozpoczyna proces jego realizacji. Jak sama przyznaje: „Próbuję zadowolić Karla i jednocześnie go zaskoczyć”. Viard odpowiada także za kolekcję zegarków i jak sama przyznaje: „Uwielbiam o nich myśleć w kategoriach wartości odzwierciedlających osobę Coco Chanel, w której projektach szczególne miejsce zajmowała biżuteria”.

POLECAMY:  10 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O... KARL LAGERFELD 

W związku z podeszłym wiekiem Karla Lagerfelda, branża mody zastanawia się, kto po jego odejściu, mógłby zająć tak ważne stanowisko w ramach Chanel i sprostać jego roli. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że będzie to Virginie Viard.


video

BALENCIAGA WIOSNA LATO 2019

tagi: Virginie Viard | Karl Lagerfeld | Chanel | Karl Lagerfeld | Chanel |

podobne artykuły