PL / EN
CELINE - KULTOWE MODELE TOREBEK

CELINE - KULTOWE MODELE TOREBEK

Historia rozpoczęła się od Boggie Bag z 2002 roku.

Celine, od 1945 roku kiedy to została okrzyknięta pierwszą powojenną marką luksusową, stała się synonimem szyku, funkcjonalności i wyrafinowanej prostoty. Chociaż jej początki były związane z projektowaniem dziecięcych butów, to na przestrzeni lat właśnie torebki stały produktem flagowym brandu. W 2018 roku Lady Gaga została sfotografowana z czarnym modelem, stworzonym przez Hedi Slimane, który swój pierwszy projekt dla marki podarował artystce muzycznej. Jednak wszystko tak naprawdę zaczęło się od Phoebe Philo. To ona przejęła stery dyrektor kreatywnej domu mody w 2008 roku, m.in. po odejściu Michaela Korsa w 2004 roku, a torebki jej projektu stały się bestsellerami, wpisując się na listę it bags. Poznajcie najpopularniejsze modele!

CELINE – TOREBKI-BESTSTELLERY W HISTORII MODY

Phoebe Philo zaprojektowała modele torebek tak mocno wpisujących się w ówczesne potrzeby kobiet, że niektórzy obserwatorzy świata mody stwierdzili, że może wyprzeć kultową Birkin Hermesa. Na zamówiony wariant trzeba było czekać nawet dwa lata. Nie był to rozmiar miniaturowy, a zazwyczaj średni czy duży, który mógł pomieścić niezbędne, damskie akcesoria.

Celine Boggie Bag - kultowa torebka 

Pierwszy rozchwytywany model to Boggie Bag z 2002 roku, stanowiący symbol paryskiego uwielbienia dla mariażu elegancji i funkcjonalności. Kolejnym hitem sprzedażowym stała się trapezowa torebka Boston z 2010 roku, zyskująca uznanie gwiazd, modelek i blogerek. Obecnie występuje w najrozmaitszych wariantach kolorystycznych oraz rozmiarach. Aby kupić dodatek w geometrycznym kształcie należało zapisać się na listę oczekujących.


Celine Box Bag - kultowa torebka marki (fot. blog Glowsly)

Powodzeniem cieszyła się także torebka Celine Classic Box, której debiut miał miejsce w 2011 roku.  Wariant w wersji daily urozmaicono prostym, prostokątnym zapięciem zamiast dotychczasowego konia z karetą. Doceniono go za minimalizm, elegancję i surową, pozbawioną zbędnych dodatków formę.

Celine Luggage Bag - kultowa torebka 

Lata 2000. to także sukces torebki miejskiej Celine Luggage – pojemnej i wyposażonej w dwa sztywne uchwyty, która mieściła wiele podręcznych rzeczy. Wystąpiła w 3 rozmiarach – Nano, Micro i Mini. Jednak to ten największy, bo praktyczny, kobiety pokochały od pierwszego wejrzenia. Model zdobył taką popularność, że określono go „marzeniem Philophilów”.

Celine Trio Bag - kultowa torebka (fot. blog Glowsly)

W 2011 roku, na rynku pojawiła się torebka Celine Trio Bag, a definiowały ją słowa takie, jak „miejski szyk” i „strukturalna forma”. Była dostępna w rozmiarze dużym i małym, a sama nazwa nawiązywała do wyposażenia modelu w trzy osobne przegródki na drobiazgi.

Celine Trotteur Bag - kultowa torebka typu cross-body (fot. blog Glowsly)

Nie można także zapomnieć o najgorętszym wariancie Celine Trotteur Bag, wprowadzonym w 2014 roku. Ikoniczna torebka noszona przez ramię tj. cross-body bag urozmaicała stylizacje dzienne, ale i wieczorowe – zwłaszcza przy okazji spotkań z przyjaciółmi.

Celine Phantom Bag - kultowa torebka 

Celine Phantom Bag to zdecydowanie ten model, który na tle innych wyróżniał się rozmiarem. Występił w wersji maxi i przypominał torebkę Celine Luggage. Strukturalna forma, suwak z zawieszką z warkoczem oraz falowana linia ozdobiła wspomniany wariant.

HEDI SLIMANE X CELINE - PIERWSZY MODEL TOREBKI

Hedi Slimane swój pierwszy projekt torebki podarował Lady Gadze. Gwiazda zabrała ją w podróż do Paryża. Taka decyzja stanowiła zaskoczenie w związku z tym, że wówczas styl piosenkarki odbiegał od estetyki domu mody Celine, chociaż zauważono już większe zmiany w kierunku eleganckich i minimalistycznych outfitów. Czarny, dużej wielkości i prosty model na uchwycie ozdobiono eleganckim złotym zapięciem, logotypem i przeszyciem na klapie. Lady Gaga torebkę luksusowej marki założyła do skórzanego płaszcza Alaïa w stylu vintage, a stylizację podkreśliła bananowym kokiem i makijażem z kreską na powiece w stylu lat 50.

POLECAMY: HEDI SLIMANE X CELINE – DEBIUTANCKI MODEL TOREBKI

Lady Gaga z torebką Celine projektu Hedi Slimane

CELINE - JAK NOSIĆ KULTOWE TOREBKI?

Agata Tanter, redaktor naczelna Lamode.info nosi kultową torebkę Celine vintage w rudym odcieniu do skórzanej trapezowej spódnicy i koszuli z wiązaniem. Całość urozmaica o sandały na szpilce i sygnet, budując stylizację na bazie minimalizmu i ponadczasowych detali. 

Celine - torebka vintage Agaty Tanter, redaktor naczelnej Lamode.info (fot. Łukasz Bartyzel)

W galerii prezentujemy najbardziej popularne torebki marki Celine, które pojawiły się na przestrzeni lat. Poznajcie ulubione, podręczne dodatki kobiet! 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: torebki | Celine | historia mody | Lady Gaga | Hedi Slimane | Phoebe Philo |

podobne artykuły