Logotyp serwisu lamode.info
Pokaz mody cyrkularnej by Tomasz Ossoliński & Electrolux

Pokaz mody cyrkularnej by Tomasz Ossoliński & Electrolux

Odpowiedzialna moda- z gdańskiej plaży prosto do naszych domów.

 

Spis treści

1. Strefa Electrolux „Noś się inaczej. Noś dłużej!": tu zaczyna się zmiana

2. Moda cyrkularna Tomasz Ossoliński x Electrolux

3. Goście na pokazie kolekcji cyrkularnej Tomasza Ossolińskiego

Electrolux połączył siły z projektantem Tomaszem Ossolińskim i start-upem „Ubrania do Oddania”, aby kreować przyszłość mody. Inauguracją wspólnego projektu stał się wyjątkowy pokaz mody cyrkularnej, który mogliśmy obejrzeć na plaży w Gdańsku, ale i w swoich własnych domach.

Na plaży w Gdańsku Brzeźno ruszyła Strefa Electrolux. Wyjątkowy projekt promujący modę cyrkularną we współpracy z Ubrania do Oddania – polskim start-up’em, którego misją jest budowanie w Polsce w pełni odpowiedzialnego rynku mody. Działalność strefy uświetnił pokaz odpowiedzialnej mody autorstwa Tomasza Ossolińskiego, jednego z najbardziej znanych i cenionych projektantów mody w Polsce.

Więcej o współpracy przeczytacie w osobnym artykule: Moda cyrkularna według Electrolux, Tomasza Ossolińskiego i Ubrania Do Oddania

Akcja Electrolux “Pierz, Susz, Noś Dłużej”, materiały prasowe Strefa Electrolux 

 

Strefa Electrolux „Noś się inaczej. Noś dłużej!": tu zaczyna się zmiana

Electrolux zaprezentował letnią odsłoną kampanii „Pierz, susz, noś dłużej” mającej inspirować do proekologicznych wyborów. Jej kluczowym punktem została zlokalizowana na plaży Gdańsk Brzeźno Strefa Electrolux. – Tu każdy będzie mógł dowiedzieć się jak dbać o ulubione ubrania, jak je naprawiać i przerabiać, aby cieszyć się nimi jak najdłużej, realizując w codziennej praktyce założenia obiegu zamkniętego – mówiła Natalia Kostera, Brand Manager Electrolux, zapraszając do wizyty.

W centralnym punkcie Strefy działa stale aktualizowany butik z modą cyrkularną „Noś dłużej” we współpracy z inicjatywą Ubrania do Oddania. W pop-up store znajdują się ubrania i dodatki dla kobiet, mężczyzn i dzieci, które pochodzą z kolekcji marek premium i sieciówek, zarówno tych aktualnych i vintage, ale także nowe modele z kolekcji cyrkularnej Tomasza Ossolińskiego.

W Strefie działa również kącik customizacji, w którym eksperci pokażą gościom jak dawać ubraniom drugie życie, ale również showroom produktów z linii Electrolux PerfectCare, które pozwalają zaoszczędzić wodę i energię, ale przede wszystkim zapewniają dbałość o tkaniny, przedłużając ich trwałość.

Cała przestrzeń została stworzona z myślą o relaksie oraz spędzaniu wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Nie można nie wspomnieć o tym, że projekt Strefy jest spójny z proekologicznymi założeniami marki. Wszystkie materiały, które zostały wykorzystane do budowy obiektu, pochodzą z drugiego obiegu, a po zakończeniu akcji zostaną przekazane do dalszego użytku.

Wakacyjna Strefa Electrolux, materiały prasowe Strefa Electrolux 


Moda cyrkularna Tomasz Ossoliński x Electrolux

Tylko 1 procent z wyrzuconych w tym roku na śmietnik ponad 90 milionów ton niesprzedanych ubrań i akcesoriów, które produkuje branża odzieżowa, poddanych zostanie recyklingowi – wylicza Tomasz Ossoliński. Reszta zaśmieci naszą planetę i przyczyni się do nieodwracalnych zmian w środowisku naturalnym. Nie chcę się do tego dokładać – tłumaczy swoją motywację dołączenia do akcji projektant.

Kreator mody, będący ambasadorem marki Electrolux, od dawna tworzy z myślą o ponadczasowości i długowieczności swoich projektów, a od kilku lat propaguje ideę mody zrównoważonej także we współpracy z zaprzyjaźnionymi gwiazdami. Jego najnowsza kolekcja, dedykowana sezonowi wiosna lato 2022, po raz pierwszy powstała w całości w duchu odzysku. Twórca wykorzystał do jej powstania tkaniny, z których szył swoje kolekcje i kostiumy do sztuk teatralnych w ciągu ostatnich 20 lat pracy.

Pokaz mody cyrkularnej Tomasza Ossolińskiego, fot. AKPA/materiały prasowe 

Ponad trzydzieści looków uszyliśmy razem z moim zespołem z tkanin, które pokazywałem na pokazach mody oraz ze sztuk teatralnych, do których robiłem kostiumy. Tylko jedna tkanina została kupiona specjalnie na pokaz na gdańskiej plaży. To tkanina pochodząca z recyklingu – w 80. procentach wykonana z plastikowych butelek – zdradza kulisy powstawania kolekcji jej autor.

Ekologiczna kolekcja jest również limitowana. Jak wyjaśnia Tomasz: – Każdy projekt na wybiegu jest tylko w jednym egzemplarzu, jak np. suknia „Trzynaście krawatów”. Powstała z męskich krawatów, które dostarczono mi z Ubrania Do Oddania. Wybrałem najpiękniejsze wzory i połączyłem je z jedwabną organzą, którą miałem w pracowni od pięciu lat. Suknię w większości sam szyłem ręcznie, co zajęło mi ponad pięćdziesiąt godzin.

Cieszę się, że wraz z marką Electrolux i Ubrania do Oddania mam możliwość pogodzić zamiłowanie do mody i ubrań ze zrównoważonym rozwojem. Realizujemy projekt, który jest spójny ideowo i dobry dla planety. Dlatego jest tak wyjątkowy i ważny.

Pokaz kolekcji cyrkularnej Tomasza Ossolińskiego przy Strefie Electrolux, fot. AKPA/materiały prasowe  


Goście na pokazie kolekcji cyrkularnej Tomasza Ossolińskiego

Prezentację kolekcji i inaugurację strefy Electrolux uświetnili wspaniali goście, wśród których pojawili się oddani admiratorzy twórczości Tomasza Ossolińskiej oraz propagatorzy zrównoważonego rozwoju w modzie.

W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Andrzej Seweryn, Lidia Popiel, Jerzy Antkowiak, Dominika Kulczyk, Anna Czartoryska-Niemczycka i Michał Niemczycki, Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach, Lara Gessler i Piotr Szeląg, Magdalena Popławska, Malwina Wędzikowska, Ada Fijał, Dorota Williams i Maria Niklińska.

Obecni na pokazie: Tomasz Ossoliński, Krzysztof Kudlek (Dyrektor Generalny Electrolux Poland), Dominika Kulczyk, Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki, Kuba Badach, Aleksandra Kwaśniewska, Ada Fijał, Malwina Wędzikowska, fot. AKPA/materiały prasowe  


Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć pokazu Tomasza Ossolińskiego w dniu premiery 23 lipca, nic straconego. Zdjęcia z prezentacji i otwarcia Strefy Electrolux możecie obejrzeć w naszej galerii, a video relację z wydarzenia obejrzycie już na kanale Electrolux na You Tube.

 

STREFA ELECTROLUX

Otwarta do 17 sierpnia 2021 r.

Miejsce: Plaża Gdańsk Brzeźno

Szczegóły: Wydarzenie na Facebooku

 

Zdjęcie główne: materiały prasowe Strefa Electrolux 

Artykuł Partnera

tagi: Tomasz Ossoliński | Electrolux | Ubrania do Oddania | Zrównoważona moda |

podobne artykuły