PL / EN
‘CHANEL CONNECTS’: KULTURA MA GŁOS

‘CHANEL CONNECTS’: KULTURA MA GŁOS

Podsumowanie roku 2020 i perspektywy na przyszłość.

Pharrell Williams, Keira Knightley, Tilda Swinton, Es Devlin, Edward Enninful, Arthur Jafa i Tamara Rojo przedstawiają nowości oraz prognozują trendy w sztuce i kulturze, w ramach podcastów „CHANEL Connects”.

Zainspirowane dziedzictwem Domu, aby odegrać rolę w „tym, co stanie się później”, CHANEL gromadzi najbardziej znane talenty filmu, sztuki, architektury, tańca, muzyki i mody, by prowadzić intymne rozmowy na temat przyszłości kultury.

CHANEL Connects” łączy innowatorów, aby zastanowić się nad wyjątkowymi wyzwaniami roku 2020 i wyobrazić sobie nowe granice kulturowe roku 2021, gdy galerie, muzea i sceny przygotowują się do ponownego otwarcia na radykalnie zmieniony świat.

Rozmowy obejmują szeroki zakres tematów, od technologii otwierającej nowe drogi twórczej pracy po promowanie roli kultury jako czynnika zmiany społecznej. Uczestnicy podcastu to: aktorki Tilda Swinton i Keira Knightley; muzyk, projektant i przedsiębiorca Pharrell Williams; filmowcy Lulu Wang, Garrett Bradley i Eliza Hittman; artyści Arthur Jafa i Jennifer Packer; projektant Es Devlin; tancerze / dyrektorzy artystyczni Akram Khan i Tamara Rojo; dyrektor wydawniczy Edward Enninful; konsultantka kreatywna i pisarka Amanda Harlech oraz kurator Andrew Bolton.


Samodzielnie nagrywają swoje podcasty z domów i studiów, niektórzy są starymi przyjaciółmi, a inni „spotykają się” po raz pierwszy w tej serii. Razem reprezentują zarówno wschodzące, jak i uznane talenty, a także osoby z instytucji, w których CHANEL jako patronat pomaga katalizować innowacje w całej sztuce.

Kwarantanna i dystans społeczny na zawsze zmieniły to, kim jesteśmy jako gatunek. Zmieniło się to, jak postrzegamy rzeczy i gdzie znajdujemy wartość ” – wyznał Pharrell Williams w rozmowie z Es Devlin, podczas której sztuka została nazwa siłą aktywizmu, a także eskapizmu.

Dorastałam na zdjęciach tych szybko mówiących kobiet po czterdziestce. Szok nastąpił, gdy weszłam do branży filmowej, a potem zapytałam: „Gdzie są te potężne kobiety?” - mówi Keira Knightley w rozmowie z Lulu Wang, zastanawiając się nad siłą filmu w ujawnianiu nowych perspektyw na problemy społeczne i znaczenie lepszego oddania kobiecych głosów zarówno przed, jak i za kamerą.

Branża się zmieniła, zmienił się krajobraz medialny, zmienili się bohaterowie” – powiedziała Tilda Swinton Edwardowi Enninful`owi, wyobrażając sobie przyszłość, w której społeczeństwo celebruje pełną różnorodność ludzi i ich potencjał.

Yana Peel, Global Head of Arts and Culture w CHANEL, podsumowała, że projekt wskazuje na egzystencjalny moment dla kultury, gdy artyści ponownie zastanawiają się, jak, dlaczego i gdzie opowiadają historie i łączą się z publicznością.

Zobaczcie zapowiedź „CHANEL Connects” i przesłuchajcie wszystkie podcasty na stronie: https://www.chanel.com/en_WW/fashion/podcasts/3-55.html

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

100 LAT CHANEL N°5