PL / EN
23 KSIĄŻKI, DZIĘKI KTÓRYM STANIESZ SIĘ EKSPERTEM DS. MODY

23 KSIĄŻKI, DZIĘKI KTÓRYM STANIESZ SIĘ EKSPERTEM DS. MODY

Warto mieć je na półce (i nie tylko)!

KSIĄŻKI O MODZIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Od poradników, przez biografie, teksty teoretyczne i podręczniki, aż po pięknie wydane albumy, które świetnie zaprezentują się na marmurowym stoliku kawowym, polski i zagraniczny rynek gromadzi coraz więcej fantastycznych książek poświęconych modzie. Jedne z nich znajdziecie w salonie dużej księgarni, drugie na Amazonie i Allegro, a jeszcze inne na półkach publicznej biblioteki. Oto 20 najciekawszych książek o modzie, które stanowią kompendium wiedzy każdego eksperta w tej dziedzinie.

POWIĄZANE: MARMUROWE STOLIKI OD 279 PLN

 DRESS SCANDINAVIAN. PERNILLE TEISBÆK

 

p

Dress Scandinavian to pełna modowych inspiracji mapa dobrego stylu w duchu slow fashion. Duńska stylistka i trendesetterka, Pernille Teisbæk doradza, jak zostać prawdziwą it-girl. To kilka prstych zasad, które dodadzą każdemu pewności siebie i pozwolą wydobyć swój własny styl.

Empik, 44.49 pln (tutaj)

ZOBACZ TEŻ: NOWE WŁOSKIE IT-GIRLS

 

 RZECZOWO O MODZIE MĘSKIEJ. PORADNIK. MICHAŁ KĘDZIORA

MICHAŁ

­­­­Zastanawiacie się czasem, Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości? Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? Co to jest sprezzatura? I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?

Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli.

Empik, 44.49 pln (tutaj)

 

HISTORIA MODY. OD KRYNOLINY DO MINI. IRMA KOZINA

moda

Autorka proponuje nowe spojrzenie na dzieje mody. Oprócz analizy zmieniających się trendów sięga do społecznych kontekstów tych procesów. Zaprezentowany zostanie zupełnie innowacyjny rozdział o ewolucji poszczególnych części garderoby. Interesujące relacje z kultowych pokazów mody, motywacje projektantów, opis ich procesów twórczych opatrzone komentarzem historyka sztuki będą fascynującą opowieścią, która wciągnie zarówno osoby, dla których temat mody jest codziennością, jak i chcących poszerzyć swoje horyzonty w tej dziedzinie. Album zawiera około 700 ilustracji: fotografii agencyjnych, archiwaliów, reprodukcji, szkiców i ciekawostek.

Empik, 102,99 pln (tutaj)

FROM A TO BIBA: THE AUTOBIOGRAPHY OF BARBARA HULANICKI


Barbara Hulanicki – jedna z największych ikon lat 60. XX wieku w swojej biografii From A to Biba opowiada o wzlotach i upadkach swojego małego butiku Biba, który przerodził się w z znane na cały świat imperium będące uosobieniem londyńskich, szalonych lat 60.

Libristo, 51 pln (tutaj)

COSTUME AND FASHION


Od momentu wynalezienia igły około 40000 lat temu do powstania pierwszej pary dżinsów, od neolitycznych tkaczy po największe nazwiska współczesnego przemysłu modowego. Książka Costume and Fashion omawia zabytki historii ubioru, formy i materiały używane przez wieki, podstawowe motywy mody i sposoby, w jakie ubrania były używane do ochrony, wyrażania tożsamości oraz przyciągania lub wpływania na innych.

MegaKsiążki, 73 pln (tutaj)

DIOR BY DIOR. AUTOBIOGRAPHY OF CHRISTIAN DIOR


Biografia Christiana Diora to wyjątkowy portret klasycznej paryskiego haute couture lat pięćdziesiątych XX wieku, który zabiera czytelnika za kulisy domu mody. Dior opisuje swoje dzieciństwo w Granville, najbliższą mu rodzinę i przyjaciół, najtrudniejsze lata i nagłe sukcesy, a także źródła inspiracji i procesy twórcze. Ta skromna autobiografia daje fascynujący i szczegółowy wgląd w funkcjonowanie wielkiego domu mody, jednocześnie ujawniając prywatne życie jego założyciela.

Libristo, ok. 50 pln (tutaj)

WIELKA KSIĘGA UBIORÓW I STYLÓW. WYDAWNICTWO ARKADY


Książka Wydawnictwa Arkady prowadza czytelnika przez 3000 lat historii mody: od prostoty starożytności i średniowiecza do wyrafinowania mody rokoko, od elegancji do ekstrawagancji. Znakomitej jakości zdjęcia prezentują stroje począwszy od starożytnego Egiptu przez legendarne domy mody Chanel i Dior po najnowsze modele McQueen i Prady.

KRÓLOWIE MODY. HISTORIA HAUTE COUTURE. RUDOLF KINZEL


Książka autorstwa Rudolfa Kinzela powstała, aby przypomnieć nam życie i nakreślić dokonania największych krawców XIX i XX wieku – Paula Poireta, Coco Chanel, Elsy Schiaparelli, Balenciagi czy Huberta de Givenchy. Autor opowiada jak tworzyli kreacje, na czym polegała ich oryginalność, w jaki sposób łączyli tradycję i nowoczesność oraz jak zdobyli sławę i uznanie.

 

Zobaczcie pozostałe książki o modzie w galerii poniżej!


Æ 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: KSIĄŻKI | KULTURA | EDUKACJA | HISTORIA MODY |

podobne artykuły