PL / EN
20 KSIĄŻEK, DZIĘKI KTÓRYM STANIESZ SIĘ EKSPERTEM DS. MODY

20 KSIĄŻEK, DZIĘKI KTÓRYM STANIESZ SIĘ EKSPERTEM DS. MODY

Warto mieć je na półce (i nie tylko)!

KSIĄŻKI O MODZIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Od poradników, przez biografie, teksty teoretyczne i podręczniki, aż po pięknie wydane albumy, które świetnie zaprezentują się na marmurowym stoliku kawowym, polski i zagraniczny rynek gromadzi coraz więcej fantastycznych książek poświęconych modzie. Jedne z nich znajdziecie w salonie dużej księgarni, drugie na Amazonie i Allegro, a jeszcze inne na półkach publicznej biblioteki. Oto 20 najciekawszych książek o modzie, które stanowią kompendium wiedzy każdego eksperta w tej dziedzinie.

POWIĄZANE: MARMUROWE STOLIKI OD 279 PLN

Dress Scandinavian. Pernille Teisbæk

p

Dress Scandinavian to pełna modowych inspiracji mapa dobrego stylu w duchu slow fashion. Duńska stylistka i trendesetterka, Pernille Teisbæk doradza, jak zostać prawdziwą it-girl. To kilka prstych zasad, które dodadzą każdemu pewności siebie i pozwolą wydobyć swój własny styl.

Empik, 44.49 pln (tutaj)

ZOBACZ TEŻ: NOWE WŁOSKIE IT-GIRLS

 

Rzeczowo o modzie męskiej. Poradnik. Michał Kędziora

MICHAŁ

­­­­Zastanawiacie się czasem, Jak rozpoznać koszulę dobrej jakości? Czy spodnie powinny być jaśniejsze od marynarki? A może na odwrót? Co to jest sprezzatura? I dlaczego czarny garnitur wcale nie jest uniwersalny?

Rzeczowo o modzie męskiej jest kompleksowym przewodnikiem po świecie mody męskiej. Zawiera praktyczne porady i wskazówki, a także liczne ciekawostki na temat ubioru i historii legendarnych modeli.

Empik, 44.49 pln (tutaj)

 

Historia mody. Od krynoliny do mini. Irma Kozina

moda

Autorka proponuje nowe spojrzenie na dzieje mody. Oprócz analizy zmieniających się trendów sięga do społecznych kontekstów tych procesów. Zaprezentowany zostanie zupełnie innowacyjny rozdział o ewolucji poszczególnych części garderoby. Interesujące relacje z kultowych pokazów mody, motywacje projektantów, opis ich procesów twórczych opatrzone komentarzem historyka sztuki będą fascynującą opowieścią, która wciągnie zarówno osoby, dla których temat mody jest codziennością, jak i chcących poszerzyć swoje horyzonty w tej dziedzinie. Album zawiera około 700 ilustracji: fotografii agencyjnych, archiwaliów, reprodukcji, szkiców i ciekawostek.

Empik, 102,99 pln (tutaj)

 

Zobaczcie pozostałe książki o modzie w galerii poniżej!


video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: KSIĄŻKI | KULTURA | EDUKACJA | HISTORIA MODY |

podobne artykuły