Logotyp serwisu lamode.info
CFDA AWARDS: RAF SIMONS NAJLEPSZYM PROJEKTANTEM 2017 ROKU

CFDA AWARDS: RAF SIMONS NAJLEPSZYM PROJEKTANTEM 2017 ROKU

Po raz pierwszy od 1993 roku statuetka za modę męską i modę damską trafiła w ręce jednej osoby - przeczytajcie!

Spis treści

1. CFDA Awards 2017: Raf Simons projektantem roku

2. Raf Simons nagrodzony za pracę w Calvin Klein

3. Statuetki za modę damską i męską dla Raf Simons

CFDA Awards 2017: Raf Simons projektantem roku

Tegoroczne rozdanie nagród CFDA Awards przyciągnęło do sali balowej Hammerstein na Manhattanie największe nazwiska światowej mody. Ceremonię poprowadził Seth Meyers, a podczas gdy wszyscy zwycięzcy zasłużyli na poszczególne honory, to Raf Simons triumfował tej poniedziałkowej nocy. Belg, za pracę dla marki Calvin Klein, został okrzyknięty najlepszym projektantem mody męskiej i damskiej w 2017 roku. To drugi taki przypadek w historii, kiedy obie statuetki trafiły w jedne ręce – wcześniej sztuka ta udała się tylko samemu Kleinowi, dokładnie 24 lata temu.

Raf Simons nagrodzony za pracę w Calvin Klein

Simons niespełna rok temu przeprowadził się do Nowego Yorku, aby przejąć kierownictwo nad amerykańskim domem mody. Przyjmując nagrodę dla najlepszego projektanta odzieży męskiej, mówił o swojej decyzji o opuszczeniu Europy: Ja, my, przyjechaliśmy do Ameryki, bo i ona sama, i wy, jej obywatele, jesteście dla nas inspiracją. Jeżeli działa to w obie strony i my także potrafimy was zainspirować, jesteśmy niezmiernie wdzięczni i szczęśliwi. Czujemy się tutaj bardzo mile widziani, dodał.

wideo: Raf Simons odbiera nagrodę dla najlepszego projektanta mody męskiej/Youtube

POLECAMY: RAF SIMONS I ALESSANDRO MICHELE NA LIŚCIE TIME100 !

Po miesiącach plotek i spekulacji, Simons został oficjalnie ogłoszony dyrektorem kreatywnym Calvin Klein w sierpniu 2016 roku. Jego nadrzędnym zadaniem było umocnienie domu mody na amerykańskim rynku pod jedną, spójną wizją kreatywną. Raf szybko wziął się do roboty – zmodernizował logo marki, stworzył dodatkową linię ubrań szytych na miarę Calvin Klein By Appointment, a także połączył męską i damską kolekcję w jedno show. Jego debiutancki pokaz podczas New York Fashion Week został bardzo pozytywnie odebrany przez publiczność i krytyków, dodając wydarzeniu potrzebnego zastrzyku energii.

Statuetki za modę damską i męską dla Raf Simons

Odbierając drugą statuetkę, tym razem dla najlepszego projektanta mody damskiej i powstrzymując łzy, swoje słowa skierował do młodzieży, która tak silnie inspiruje jego projekty: Chciałbym powiedzieć coś wszystkim uczniom i studentom – dziś, bardziej niż kiedykolwiek, naszym zadaniem jest dawać przykład innym...jako twórcy możemy pokazywać, jak ten świat powinien wyglądać. Potraktujmy to jako bardzo ważne zadanie naszej egzystencji, powiedział.

wideo: Raf Simons odbiera nagrodę dla najlepszego projektanta mody damskiej w 2017 roku/Youtube

Jeśli są osoby, które wspomniani studenci mogliby naśladować, na pewno wśród nich znalazłby się on sam – Raf Simons.

ZOBACZ TEŻ: POKAZ MODY - CALVIN KLEIN JESIEŃ ZIMA 2017

tagi: RAF SIMONS | CFDA | NEWS | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły