PL / EN
VENETIA SCOTT NOWYM DYREKTOREM MODY BRYTYJSKIEGO VOGUE’A

VENETIA SCOTT NOWYM DYREKTOREM MODY BRYTYJSKIEGO VOGUE’A

Znakomita fotografka obejmie stanowisko po Lucindzie Chambers. Przeczytajcie!

Venetia Scott nowym dyrektorem mody Vogue UK

Dziś rano Edward Enninful, który 1 sierpnia br. obejmie stanowisko redaktora naczelnego w brytyjskim wydaniu magazynu Vogue, ogłosił, że nowym dyrektorem mody zostanie Venetia Scott. Znana fotografka zastąpi 10 czerwca ustępującą po 36 latach Lucindę Chambers.

POLECAMY: LUCINDA CHAMBERS PO 36 LATACH OPUSZCZA REDAKCJĘ VOGUE'A

Enninful mianuje Venetię Scott

Wizjonerska, wpływowa i inspirująca to nadużywane terminy, ale w tym wypadku idealnie opisują pracę Venetii (dla magazynu, przyp. red.), powiedział w uzasadnieniu Enninful. Scott będzie kontynuować kreatywną i innowacyjną spuściznę, z której słynie brytyjskie wydanie magazynu, i która pozycjonuje je odpowiednio w stosunku do postępowego, XXI wieku, dodał.

Kariera Venetii Scott

Venetia Scott swoją karierę rozpoczęła właśnie w tej redakcji, wówczas pod okiem Grace Coddington. Później pracowała w szeregach włoskiego wydania biblii mody, a także dla AnOther Magazine, Self Service, The Face, Arena, i-D oraz w magazynie Nova, gdzie była dyrektorem działu mody. W połowie minionej dekady jej działania w roli fotografa mody nabrały rozpędu – edytoriale Scott pojawiły się na łamach brytyjskiego, amerykańskiego oraz francuskiego Vogue’a, W Magazine, Purple, Dazed & Confused, i-D i wielu innych. Obecnie kontynuuje również pracę jako stylistka podczas pokazów ready-to-wear Roksandy Ilincic i Soni Rykiel.

ZOBACZ TEŻ: ZUZANNA BIJOCH W VOGUE MEXICO, JULIA BANAŚ W VOGUE PORTUGAL

Venetia Scott jest pierwszą zatrudnioną osobą przez Enninfula, który został ogłoszony nowym redaktorem naczelnym magazynu w kwietniu br,. po tym jak swoje odejście ogłosiła Alexandra Shulman

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: VENETIA SCOTT | VOGUE | NEWS |

podobne artykuły