PL / EN
JULIA BANAŚ W OKŁADKOWEJ SESJI MARCINA TYSZKI DLA VOGUE PORTUGAL

JULIA BANAŚ W OKŁADKOWEJ SESJI MARCINA TYSZKI DLA VOGUE PORTUGAL

Nowoczesny romantyzm podszyty sztuką – musicie to zobaczyć!

 

Bohaterką majowej okładki Vogue Portugal i sesji „O novo romance” (tłum. „Nowy romans”) została Julia Banaś, którą sfotografował Marcin Tyszka.

Romans mody ze sztuką

Moda zawsze była interdyscyplinarną dziedziną, która korespondowała z wieloma sferami ludzkiej działalności. Nie inaczej jest dzisiaj. Trendy w modzie „romansują” z kulturą, socjologią, a nawet polityką. Nie można też mówić o modzie w oderwaniu od sztuki i właśnie o tej wdzięcznej relacji opowiada nowy edytorial w portugalskim Vogue`u. W majowym numerze zobaczymy dosłownie, ale i w przenośni sztukę jako doskonałe tło dla mody, a także same ubrania mogące z powodzeniem stanowić samodzielne dzieła sztuki. Ale to nie koniec tytułowych romansów. Dzisiejsza moda w obrębie własnych trendów buduje mosty pomiędzy wieloma stylistykami czy epokami, tworząc niepowtarzalny mariaż i inspirujący eklektyzm. Redakcja Vogue Portugal w swojej ostatniej realizacji wymienia najgorętsze kontrasty sezonu, m.in. falbany i koronki, cekiny i pióra, róż i czerwień lub hafty, printy i aplikacje.

Kredyty sesji Julia Banaś x Vogue Portugal maj 2017

Malarskie zdjęcia modelce As Management – Julii Banaś wykonał Marcin Tyszka (przy asyście Piotra Jamrozika). Za stylizacje odpowiadali Paulo Macedo i Paula Mateus, make-up stworzyła Dariia Day, za fryzury odpowiedzialny był Kacper Raczkowski, a manicure wykonała Marzena Kanclerska. Produkcją zajęła się agencja Warsaw Creatives, scenografię przygotowała Anna Szczęsny, natomiast Milena Bekalarska wspierała ekipę w kwestiach produkcyjnych i stylizacyjnych.

Zobaczcie świetny backstage sesji na stronie Vogue Portugal, a potem koniecznie obejrzyjcie wszystkie zdjęcia – to prawdziwa uczta dla oka! 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Julia Banaś | Marcin Tyszka | Dariia Day | Vogue Portugal |

podobne artykuły