PL / EN
FRANCISCO COSTA I ITALO ZUCCHELLI ODCHODZĄ Z CALVIN KLEIN

FRANCISCO COSTA I ITALO ZUCCHELLI ODCHODZĄ Z CALVIN KLEIN

W amerykańskim domu mody duże zmiany. Sprawdźcie!

Firma Calvin Klein ogłosiła, że dyrektorzy kreatywni Francisco Costa i Italo Zucchelli ustępują ze swoich stanowisk. A to tylko część dużych zmian w marce…

 

Francisco Costa i Italo Zucchelli, główni projektanci odpowiednio linii damskich i męskich odchodzą z amerykańskiej marki. „Strategia kreatywna wyznacza początek kolejnego rozdziału w dorobku Calvin Klein od czasu przejścia na emeryturę pana Kleina” – napisał w oficjalnym oświadczeniu Steve Shiffman, CEO firmy. „Chciałbym podziękować Francisco i Italo za ich bezsprzeczne zaangażowanie i dokonania dla marki w minionej dekadzie. Obaj przyczynili się do pozycji firmy jako światowego lidera w branży oraz dokonali to z oddaniem, skupieniem i kreatywnością” – podsumował pracę projektantów Shiffman.

 

Zarząd marki zdecydował, że nowy dyrektor kreatywny będzie odpowiedzialny za obie sekcje, ale jeszcze nie poznaliśmy nazwiska kandydata. Branża spekuluje, że może to być Raf Simons ze względu na swoją minimalistyczną estetykę wpisującą się w DNA Calvin Klein.

 

Za nami i przed nami wciąż wzbudzające emocje roszady na kluczowych stanowiskach w topowych domach mody. Czekamy z niecierpliwością na wiążące decyzje!

 

Francisco Costa i Italo Zucchelli (fot. East News)

video

VERSACE JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: Francisco Costa | Italo Zucchelli | CALVIN KLEIN |

podobne artykuły