PL / EN
CATHY HORYN ODCHODZI Z THE NEW YORK TIMES

CATHY HORYN ODCHODZI Z THE NEW YORK TIMES

Wiadomość dnia! Po 15 latach, jedna z najsłynniejszych krytyczek mody Cathy Horyn, odchodzi z The New York Times. Poznajcie szczegóły.

Już od momentu spekulacji na temat nowego dyrektora domu mody Yves Saint Laurent była najbardziej zagorzałą przeciwniczką Hediego Slimane. Nie zmieniła zdania, gdy ostatecznie to on został wybrany na następcę Stefano Pilatiego. Cathy Horyn, jedna z najsłynniejszych krytyczek mody, dała się poznać wśród szerszego grona czytelników, gdy skrytykowała pierwszą kolekcję Francuza dla tej słynnej marki. Media na całym świecie rozpisywały się o tym jak bardzo dotknęło to projektanta, który nie zaprosił dziennikarki na swój kolejny pokaz i wysłał jej otwarty list z zapewnieniami, że nigdy nie dostanie już miejsca na każdym kolejnym.

 

Dziś wieczorem ogłoszono, zaskakującą decyzję – Cathy Horyn pisząca dla The New York Times od 1999 roku zrezygnowała ze stanowiska! Jednak jak wyjaśniono w oficjalnym oświadczeniu - ku temu miała bardzo osobiste powody. Wszystko po to by móc poświęcić jak najwięcej czasu swojemu partnerowi Artowi Ortenbergowi, który zmaga się z problemami zdrowotnymi.

 

Jej odejście zbiegło się w czasie ze zmianami w The New York Times. M.in. jesienią jej ówczesny redakcyjny kolega, Eric Wilson objął stanowisko w In Style.

 

Co myślicie o tym odejściu?

 

 

 

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Cathy Horyn | The New York Times | Carhy Horyn The New York Times |

podobne artykuły