PL / EN
ALOXXI – WAŻNA JEST JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ

ALOXXI – WAŻNA JEST JAKOŚĆ, NIE ILOŚĆ

Aloxxi – włoska marka, specjalizująca się w produktach do koloryzacji i pielęgnacji włosów farbowanych szturmem podbija rynki. O powodach wejścia Aloxxi do Polski oraz jej strategii działania rozmawiamy z Panią Moniką Król, PR Managerem O.P.I & Aloxxi.

Włoska marka Aloxxi specjalizująca się w produktach do koloryzacji i pielęgnacji włosów farbowanych zadebiutowała w 2010 roku i szturmem podbija kolejne rynki. W październiku zdecydowała się wejść do Polski, rozpoczynając bardzo profesjonalnie – od szkoleń dla stylistów fryzur, a także prezentacji swoich produktów dla mediów. O filozofii, strategii marki i planach rozwoju rozmawiamy z Panią Moniką Król, PR Managerem O.P.I & Aloxxi.

 

Markę Aloxxi powitaliśmy właśnie na naszym rynku – z jakich powodów zdecydowali się Państwo wejść do Polski?


Pytacie Państwo zapewne, dlaczego zdecydowaliśmy się wprowadzić zupełnie nowy produkt do profesjonalnej pielęgnacji włosów w czasach, gdy rynek zdominowany jest przez znane koncerny kosmetyczne o ogromnym potencjale? Nasz powód jest prosty. Twórcą Aloxxi jest George Scheffer, zwany „ojcem chrzestnym koloru”. 30 lat temu stworzył markę O.P.I, która okazała się być potęgą w świecie pielęgnacji paznokci. Stworzenie 300 odcieni lakierów do paznokci, dla których głowę straciła niejedna kobieta na świecie, to wystarczający powód, aby być spokojnym o przyszłość nowej marki. George bawi się kolorem i stawia na najwyższą jakość komponentów, z których tworzy swoje produkty. Dowodem na to, jest lakier O.P.I – najbardziej rozpoznawalny lakier świata!  Poza tym mamy przekonanie, że ilość i różnorodność dostępnych produktów na rynku to jedno, ale kobiety zawsze będą poszukiwać produktów z „duszą”, a takich naszym zdaniem w branży fryzjerskiej praktycznie nie było. To znaczy do momentu pojawienia się Aloxxi

 

 

Aloxxi to młoda marka - w jakich krajach znajdziemy Państwa produkty?


Aloxxi oficjalnie powstało w 2010 roku, ale do projektu przygotowywano się przez kilka ostatnich lat. Produkty są sukcesywnie wprowadzane do poszczególnych krajów świata. 2011 rok był czasem konferencji prasowych oraz szkoleń i konferencji dla stylistów fryzur. W chwili obecnej do Aloxxi  przystąpiło większość państw europejskich oraz oczywiście kraje Ameryki Północnej. Codziennie dowiaduję się o nowym kraju, w którym odbyła się inauguracja marki. Ostatnio w naszym gronie powitaliśmy Finlandię. Wszyscy dystrybutorzy mają ze sobą personalny kontakt, spotykamy się, rozmawiamy, dzielimy wrażeniami, doświadczeniami. Znamy się od dawna, choćby dlatego, że od lat jesteśmy związani z O.P.I.

 

 

Czym Państwa filozofia i produkty różnią się od konkurencji?

 

Przede wszystkim nie porównujemy się do konkurencji! Każda kobieta sama musi określić stopień zadowolenia z tego co ma na głowie. Jeśli nie jest zadowolona z koloryzacji oferowanej przez naszą konkurencję, zapraszamy serdecznie na przygodę z Aloxxi! W ofercie Aloxxi każdy produkt jest starannie przemyślany. Nie jest istotna ilość, ale jakość i skład preparatów. Przy projekcie Aloxxi pracują nie tylko marketingowcy i chemicy, ale przede wszystkim pasjonaci sztuki fryzjerskiej, skupieni na indywidualnych potrzebach każdej kobiety. Proszę mi wierzyć, tę pasję, zaangażowanie i jakość czuje się po końcówki włosów.

 

Jakie produkty znajdziemy w ofercie Aloxxi – czy jest coś, co Państwa wyróżnia na naszym rynku na tle pozostałych marek?


Hasło Aloxxi mówi właściwie wszystko i jest niewiarygodnie prawdziwe: „YOUR Hair Colour IS OUR Only Business”. Jakby tego nie tłumaczyć chodzi o to, że KOLOR włosów jest dla nas najważniejszy. A dla Aloxxi kolor włosów nie kryje się jedynie w słowie „farba”.  Skupiamy się na wszystkich produktach, które mają bezpośredni wpływ na proces nadawania koloru włosom. Przykładamy ogromną wagę do produktów przed i po koloryzacji, których mamy zaledwie kilka rodzajów, ale za to jakich!

 

Włosy przed koloryzacją są jak czyste płótno malarza, aby mógł być nałożony kolor potrzebują przygotowania, a po koloryzacji odpowiedniego zabezpieczenia. Tak więc na naszą ofertę składa się wszystko, co pozwala artyście stworzyć wyjątkowe dzieło, które wywoła zachwyt. Ponad to uważamy, że włosy także mają swoją osobowość. Dlatego każdy kolor naszych farb ma swoją nazwę. Jak klient może identyfikować się z kolorem, który nazywa się 10N lub 7P? Gdzie tu jest miejsce na styl, indywidualność i zabawę? Ale jeśli kobiety będą mogły określać swój kolor jako Blond BambinoTM lub Florentine DreamTM? Kolekcja Aloxxi wprowadza do koloryzacji pierwiastek indywidualizmu, którego brakowało w tej branży.

 

George Scheffer mówi: „Kobiety zawsze wiedzą, co nakładają na skórę twarzy i ciała i jaki kolor mają na paznokciach, ale jeśli zapytasz o kolor włosów okazuje się, że mało która wie, co ma na głowie. Poprzez markę Aloxxi chcę zwiększyć poziom edukacji klientów i dać im możliwość większej decyzyjności w wyborze koloru”.

 

W swoim czasie kobiety będą rozpoznawały kolory Aloxxi „na ulicy”, tak jak teraz możemy rozpoznać, że dane paznokcie pomalowane są lakierami O.P.I.  Od momentu pojawienia się Aloxxi w Polsce, mój kolor włosów to „Don’t Prosciutto The Messenger”. Niestety kompletnie nie mam pojęcia, jaki kolor miałam przed Aloxxi… I tym właśnie zamierzamy się wyróżniać na tle konkurencji .

 

 

W jaki sposób tworzone są kolekcje Aloxxi, czy podobnie jak w przypadku mody można mówić o kolekcjach na sezon wiosna-lato i jesień-zima?

 

Z pewnością będą powstawały nowe odcienie dla poszczególnych grup kolorystycznych, nowe nasycenia i mieszaniny pigmentów. Wszystko będzie zależało od tego, co będzie się działo na światowych wybiegach. W chwili obecnej mamy w ofercie tak wiele pięknych, unikatowych odcieni, że wszystko jest nowe! Wprost nie możemy się nacieszyć możliwościami farb Aloxxi. A tyle jeszcze przed nami, jesteśmy na początku drogi, a to oznacza moc wrażeń i niespodzianek!

 

 

Gdzie szukacie Państwo inspiracji do poszczególnych kolekcji produktów?

 

Przede wszystkim twórcy Aloxxi obserwują ulicę. A tu widać wszystkie potrzeby. Głównym problemem okazały się być matowe włosy i ich słaba kondycja. To stało się inspiracją do stworzenia farb, których formuła ma niską zawartość amoniaku, tworząca żywe, olśniewające i wielowymiarowe efekty kolorystyczne. Opatentowana, działająca przeciwstarzeniowo roślinna baza kosmetyków sprawia, że włosy są zdrowe, miękkie i mają niewiarygodny wręcz połysk, dzięki czemu kolor nie blaknie, pozostaje nasycony i długo utrzymuje się na włosach. Kolorystykę farb także podyktowała ulica. Aloxxi stworzyło odcienie, które mają charakter, nie są jałowe. Kobiety muszą olśniewać! Po ulicach chodzą często szare myszki, nie wierzę, aby chciały takimi być! Kobiety kochają KOLOR! Wabią nim, kuszą i podkreślają swoją osobowość. Matowe włosy o niewiadomo jakim kolorze, to koszmar dla każdej z nas. Poza tym specjaliści Aloxxi, bacznie obserwują konkurencję i wychwytują jej słabe punkty.

 

 

Jak przedstawia się Państwa strategia rozwoju na rynku polskim? Jakie macie Państwo cele dotyczące rozbudowywania marki?

 

George Scheffer stworzył w przypadku O.P.I – KULTURĘ KOLORU! Rozwój marki Aloxxi nastąpi wtedy, kiedy globalnie uda się dotrzeć do świadomości klientów, że moc koloru i jego jakość może być powalająca jak nigdy dotąd! Tak było z lakierami O.P.I i tak niewątpliwie będzie z produktami Aloxxi. W Polsce nastąpi to wraz ze wzrostem ilości ufarbowanych włosów. Potem, to już pójdzie jak z płatka. Przyjdzie czas, że „ufarbujemy całą Polskę!” Marka będzie się rozwijać wraz ze wzrostem zadowolonych klientów. Naszą reklamą będą kobiety w kolorach Aloxxi, a nie wielkie billboardy.

 

 

 

W jaki sposób zamierzacie Państwo budować świadomość marki Aloxxi wśród klientów? Czy możecie zdradzić tajemnice działań marketingowych, które planujecie wdrożyć?


Nasze działania marketingowe w Polsce będą w dużej mierze opierały się na działaniach zaproponowanych przez Aloxxi. Styliści fryzur będą regularnie poznawać naszą filozofię, jakże odmienną od tej, która przyświeca innym markom. Ponieważ część tej filozofii ma swoje korzenie we Włoszech, w naszych działaniach będzie dużo „włoskiego temperamentu”. Będziemy bawić się naszą pracą i zarażać tym klimatem. Towarzyszyć nam będą cztery litery „F”:

 

FUN

FOOD

FASHION

FAMILY

 

Oznacza to, że będzie dużo zabawy, włoskiego jedzenia, mody i rodzinnej atmosfery. Nie mogę jednak zdradzić, jak zamierzamy to wszystko połączyć. Ale już nasza w tym głowa, żeby było super.

 

Oprócz tego, zamierzamy połączyć opiekę nad włosami kobiet z pielęgnacją ich paznokci. W przypadku branży profesjonalnej, włosy i paznokcie to dwa obszary, w których kolor absolutnie króluje.  Po tym, jak udało nam się z O.P.I zrobić giganta w branży produktów do paznokci, wejście do kategorii profesjonalnych kosmetyków do koloryzacji włosów jest naturalnym, kolejnym krokiem i niezwykle emocjonującą perspektywą. Pragniemy, aby w salonach te dwie usługi były nierozerwalne. Jako dystrybutor dwóch tak wspaniałych marek, tego samego twórcy, mamy w rękawie nie jednego, ale dwa asy! Ogromnie cieszymy się z faktu, że w najbliższym czasie będziemy ciężko pracować. Dziwne, prawda…? Gdybyście tylko znali Georga Scheffera, wiedzielibyście, że praca z nim, to zaszczyt, ekscytujące doświadczenie i czyste szaleństwo.

 

 

 

Czy myślicie Państwo, że podobnie jak lakiery O.P.I. Polki pokochają Aloxxi?


Polki to wspaniałe kobiety! Od zawsze świat nas podziwia! Moim zdaniem, doskonale wiemy czego chcemy i jesteśmy wymagającymi klientkami. Doceniamy wysoką jakość. Aloxxi, to naprawdę doskonałe produkty. Im więcej Polek będzie miało okazję poddać się naszej koloryzacji, tym więcej będzie mogło potwierdzić moje słowa.

 

 

Dziękujemy za rozmowę.

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Aloxxi | George Schaeffer | rynek | włosy | uroda | marka |

podobne artykuły