PL / EN
HEDI SLIMANE DLA SAINT LAURENT PARIS – NIESPODZIEWANY SUKCES KOLEKCJI

HEDI SLIMANE DLA SAINT LAURENT PARIS – NIESPODZIEWANY SUKCES KOLEKCJI

Zapomnijcie o mocnej krytyce ostatniej kolekcji i dyskusyjnych kampaniach reklamowych. Projekty Hedi’ego Slimane dla Saint Laurent Paris sprzedają się w zawrotnym tempie. Dlaczego? Dowiedzcie się więcej.

Można go kochać albo nienawidzić, potępiać daleko idącą ingerencję w tradycyjny wizerunek Saint Laurent Paris (łącznie ze zmianą nazwy!) lub zachwycać się innowacyjnością jego pomysłów, ale jedno jest pewne: mimo zalewającej go zewsząd fali krytycznych recenzji oraz mocno dyskusyjnych wyborów na gwiazdy kampanii reklamowych, kontrowersyjny Hedi Slimane z sukcesem kieruje paryskim domem mody. Przynajmniej, gdy chodzi o wyniki sprzedaży.

 

 

W artykule, który ukazał się w zeszłym tygodniu na łamach The New York Times, Eric Wilson stawia tezę, jakoby taktyka szoku chętnie stosowana przez Slimane była w rzeczywistości świetnie zaplanowaną strategią marketingową i na poparcie swoich słów przytacza dane, z których wynika, że projekty Saint Laurent Paris (wcześniej pod nazwą YSL) nigdy jeszcze nie cieszyły się takim powodzeniem wśród klientów.

 

 

Najnowsza kolekcja marki na sezon jesień zima 2013/2014, która według wpływowej Kathy Horyn „(…) przedstawiaja sobą mniejszą wartość niż pudełko metek Saint Laurent”, nie tylko znajduje się obecnie na drugiej pozycji najczęściej oglądanych pokazów portalu style.com, ale i stanowi prawdziwy hit sprzedażowy w luksusowych domach towarowych. Nowojorski Bergdorf Goodman przygotowuje specjalny dział przeznaczony wyłącznie dla produktów sygnowanych logo marki, zaś rzecznik Barneys donosi, że w połowie sezonu w tym prestiżowych sklepie została ona wyprzedana już w 60%.

 

Hedi Slimane dla Saint Laurent hit sprzedażowyfot. Daft Punk w muzycznej kampanii Saint Laurent Paris/ Hedi Slimane dla Saint Laurent Paris hit sprzedażowy


„Gdy zamawialiśmy poszczególne projekty z kolekcji Hedi’ego Slimane, przed oczyma widziałem już pliki dolarów” – obrazowo ujął sprawę buyer Jeffrey Kalinsky (cyt. za: nytimes.com).

 

 

Co sądzicie o pracy Hedi’ego Slimane i jego projektach dla Saint Laurent Paris? Kupilibyście skórzane grunge'owe sukienki i flanelowe koszule sygnowane logo słynnego domu mody?

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Saint Laurent Paris | YSL | Hedi Slimane Saint Laurent Paris | Hedi Slimane |

podobne artykuły