Logotyp serwisu lamode.info
WRANGLER EUROPE NAGRODZONY NA FESTIWALU CANNES LIONS 2011

WRANGLER EUROPE NAGRODZONY NA FESTIWALU CANNES LIONS 2011

Marka Wrangler po raz trzeci z rzędu zdobywa nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy Cannes Lions.

Wrangler popisał się imponującym hat-trickiem i już trzeci rok z rzędu zgarnął nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Reklamy Cannes Lions. Kultowa marka odzieży dżinsowej została w czerwcu nagrodzona w kategorii Outdoor oraz Print za ekscytującą kampanię Stunt – najnowszą odsłonę serii reklamowej We Are Animals.

 

Bohaterami kampanii Stunt, do której zdjęcia wykonała znana fotograf Cass Bird na terenie legendarnych Paramount Studios w Los Angeles, są prawdziwi hollywoodzcy kaskaderzy przeskakujący przez szyby, uskakujący przed eksplozjami i stający w płomieniach. Podczas przygotowywania zdjęć nie korzystano z technik grafiki komputerowej: pokazane na nich niebezpieczne sytuacje są w 100% autentyczne, co sprawia, że papier wręcz ocieka tak charakterystyczną dla marki Wrangler adrenaliną.

 

Zdobywając nagrody w tegorocznej edycji Cannes Lions, Wrangler dokonał tego, czego nie udało się osiągnąć jeszcze żadnej marce dżinsowej: trzeci rok z rzędu został uhonorowany na najbardziej prestiżowym festiwalu reklamy na świecie. Kampania Stunt zdobyła srebro w kategorii Outdoor za imponujące billboardy oraz srebro w kategorii Print za śmiałą realizację, która wyróżniała się na tle innych, bardziej konwencjonalnych reklam modowych.

 

W zeszłym roku marka Wrangler zdobyła nagrodę za kampanię Red złożoną z ekspresyjnych zdjęć półnagich kobiet i mężczyzn w kłębach czerwonego kurzu. Rok wcześniej natomiast została nagrodzona za zdjęcia rozpoczynające cykl We Are Animals autorstwa Ryana McGinleya, które przedstawiały młodych ludzi na łonie natury, przyłapanych w ciemnościach niczym dzikie zwierzęta.

 

Wrangler znalazł się również w gronie kandydatów do nagrody za prace wykonane w technice cyfrowej: kampanię Stunt, kolekcję wiosna–lato 2011 Worn Across America oraz linię premium Blue Bell. Oprócz sukcesu w Cannes Wrangler został także nominowany w zeszłym tygodniu do nagrody Most Innovative Marketing na Global Fashion Awards. Zwycięzców poznamy jesienią.

 

Bardzo się cieszymy, że nasze innowacyjne, kreatywne działania są doceniane i nagradzane przez branżę reklamową. Zdobycie nagrody na Cannes Lions po raz trzeci z rzędu to coś, co zdarza się niezwykle rzadko. Jesteśmy teraz najczęściej nagradzaną marką odzieży dżinsowej za działania reklamowe i cyfrowe w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Będziemy w dalszym ciągu starać się odkrywać nowe obszary kreatywności, by docierać do naszych konsumentów – komentował zwycięstwo marki Adam Kakembo, Dyrektor do spraw marketingu Wrangler EMEA.

 

tagi: Wrangler Europe | Cannes Lions 2011 | Adam Kakembo | rynek |

podobne artykuły