Logotyp serwisu lamode.info
REEBOK EASYTONE NIESKUTECZNY?

REEBOK EASYTONE NIESKUTECZNY?

Reebok EasyTone oceniono jako produkt nieskuteczny. W rezultacie koncern Adidas, do którego przynależy firma, zapłaci karę w wysokości 25 milionów dolarów. Przedstawiamy oficjalne stanowisko marki.

Sportowa marka Reebok, a konkretnie – linia EasyTone znalazła się pod uważną analizą Federalnej Komisji Handlu. Urzędnicy zainteresowali się zgodnością reklam innowacyjnej linii obuwia z rzeczywistością.

 

Według materiałów prasowych i reklamowych, buty Reebok EasyTone dzięki specjalnej wkładce w podeszwach miały pobudzać mięśnie do intensywniejszego wysiłku, co w praktyce oznaczało większą skuteczność ćwiczeń. Producent informował o 28-procentowej różnicy na korzyść osób noszących buty EasyTone. Gdy jednak Federalna Komisja Handlu przebadała produkty Reebok, okazało się, iż nie zanotowano żadnego wpływu obuwia amerykańskiej marki na większą skuteczność ćwiczeń. W związku z tym, na terenie Stanów Zjednoczonych, koncern Adidas, do którego należy marka Reebok, będzie musiał zapłacić 25 milionów dolarów kary.

 

Oficjalne stanowisko marki przedstawia się następująco:

 

Oświadczamy, że podtrzymujemy naszą wiarę w EasyTone- technologię pierwszego obuwia w kategorii „formowania mięśni” (ang. Toning) inspirowanego treningiem na piłce balansującej (wykorzystywanej w Pilates oraz rehabilitacji).Podpisanie ugody z amerykańską instytucją FTC przez Reebok nie oznacza, że nasza firma zgadza się z postawionymi zarzutami, wprost przeciwnie. Otrzymaliśmy ogromną ilość pozytywnych opinii konsumentów z całego świata i zamierzamy kontynuować rozwój tej linii produktów.  

 

Od momentu, gdy linia pojawiła się na rynku, czyli od 2009 roku, produkt cieszył się dużą popularnością. Reebok wprowadzał kolejne modele i dołączył do nich również wspomagającą modelowanie sylwetki odzież sportową. Do kampanii reklamowej zaangażowano gwiazdę Hollywood – latynoską piękność Evę Mendes, a w Polsce ambasadorką marki została Edyta Herbuś.

tagi: Reebok | Reebok EasyTone | rynek |

podobne artykuły