PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
SZEF MARKI ROBERTO CAVALLI DOSTRZEGA SPOWOLNIENIE NA RYNKU DÓBR LUKSUSOWYCH

SZEF MARKI ROBERTO CAVALLI DOSTRZEGA SPOWOLNIENIE NA RYNKU DÓBR LUKSUSOWYCH

Gianluca Brozzetti, prezes marki Roberto Cavalli, zwraca uwagę producentów dóbr luksusowych na trudną sytuację finansową na światowych giełdach i ostrzega przed kryzysem w 2012 roku.

Producenci towarów luksusowych powinni spodziewać się znacząco słabszych wyników sprzedażowych w 2012 roku. Gianluca Brozzetti, prezes włoskiej marki Roberto Cavalli, przyznaje, że ma to bezpośredni związek z ogólnoświatowym kryzysem, a zwłaszcza niestabilną sytuacją gospodarczą w Europie.

 

Ermenegildo Zegna, prezes Ermenegildo Zegna i Z Zegna, już w czerwcu 2011 sygnalizował, że spowolnienie mogą dotkliwie odczuć marki luksusowe. Mimo to, wielu producentów raczej optymistycznie patrzyło w przyszłość, nadzieję widząc przede wszystkim w rynkach azjatyckich. Dwie największe grupy modowe, LVMH oraz PPR SA, donoszą, że do tej pory w bieżącym miesiącu nie zanotowały spadku popytu w żadnym z krajów, w których działają. Tym niemniej, światowe giełdy wkraczają w okres bessy, a w tle majaczy widmo greckich i amerykańskich problemów finansowych - trudno w takich warunkach nie myśleć o spadku zainteresowania branżą luksusową. Gianluca Brozzetti twierdzi wręcz, iż szaleństwem jest ignorowanie tych faktów i podkreśla, że sektor luksusowy nie jest uodporniony na zawirowanie na światowych giełdach.

 

Jednocześnie jednak producenci mają wiele powodów do zadowolenia – pierwsza połowa 2012 roku zapowiada 20-procentowy wzrost sprzedaży. Branża zawdzięcza to powodzeniu kolekcji resort, które wejdą do sklepów w grudniu tego roku.

 

Ekonomiści nie łudzą się i zgodnie twierdzą, że ciężkie czasy będą trwać jeszcze w przyszłym roku.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Gianluca Brozzetti | Roberto Cavalli | rynek dóbr luksusowych | LVMH | PPR Group SA |

podobne artykuły