PL / EN
H&M ODPOWIADA NA APEL GREENPEACE I REZYGNUJE ZE ŚRODKÓW CHEMICZNYCH

H&M ODPOWIADA NA APEL GREENPEACE I REZYGNUJE ZE ŚRODKÓW CHEMICZNYCH

Szwedzka marka Hennes&Mauritz, znana jako H&M, do 2020 roku całkowicie zrezyngnuje z chemikaliów używanych w procesie produkcji.

Drugi co do wielkości producent odzieży na świecie stanowczo opowiedział się przeciwko szkodliwym środkom chemicznym wykorzystywanym na masową skalę w procesie produkcji, przyłączając się tym samym do kampanii Detox, prowadzonej  i nagłaśnianej przez Greenpeace. Organizacja protestuje przeciwko stosowaniu trujących substancji chemicznych w procesie farbowania, prania, wybielania tkanin czy tworzenia na nich nadruków. Używanie tych produktów na masową skalę spowodowało już nieodwracalne zmiany w ekosystemach wielu regionów. Działacze obarczają międzynarodowe koncerny odpowiedzialnością za szkodzące środowisku działania i problemy zdrowotne w krajach producentów.

Według raportów Greenpeace między innymi chińscy dostawcy H&M zanieczyszczają rzeki oraz nie dbają o zdrowie swoich pracowników. Pod koniec sierpnia prawie 300 pracowników jednej z fabryk w Kambodży trafiło do szpitala z oznakami zatrucia.

H&M, który ma ponad 2,2 tysiące sklepów na całym świecie, zobowiązał się do końca 2012 roku upublicznić listę substancji chemicznych wykorzystywanych przez zagranicznych dostawców. Ostateczne wyeliminowanie tego typu środków z procesu produkcji ma nastąpić do 2020 roku.

Do kampanii Detox przyłączyły się już takie koncerny, jak: Adidas, Nike i Puma.

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Hennes&Mauritz | rynek | eko | H&M |

podobne artykuły