Logotyp serwisu lamode.info
PUIG PRZEJMUJE 45% UDZIAŁÓW MARKI JEAN-PAUL GAULTIER

PUIG PRZEJMUJE 45% UDZIAŁÓW MARKI JEAN-PAUL GAULTIER

Hiszpański koncern Puig przejmie udziały większościowe, należące uprzednio do Hermès’a.

Hiszpański koncern Puig potwierdza, iż zakupił 45% udziałów marki Jean-Paul Gaultier, przejmując je od poprzedniego właściciela większości akcji – Hermès’a.

 

Sam projektant pozostanie akcjonariuszem, mimo iż początkowo pragnął w całości sprzedać swoją markę. W rezultacie wciąż będzie pełnił funkcję dyrektora kreatywnego. Jean-Paul Gaultier otwarcie mówi o zmianach, jakie nastąpiły w założonej przez niego w 1982 roku firmie. Oświadcza, że nie ma żalu do marki Hermès, ponieważ ma piękne wspomnienia związane z tą współpracą. Natomiast w koncernie Puig widzi spółkę, której zależy na zachowaniu unikalnego charakteru kultowego Jean-Paul Gaultier.

 

Puig jest międzynarodową spółką zajmującą się markami modowymi, perfumeryjnymi i kosmetycznymi, założoną w Barcelonie w 1914 roku. Posiada takie marki, jak Nina Ricci, Carolina Herrera oraz Paco Rabanne.  W wyścigu po udziały większościowe Jean-Paul Gaultier pokonała koncerny Shiseido i Interperfumes. Obecny dyrektor generalny hiszpańskiej spółki, Manuel Puig, zostanie także prezesem domy mody Jean-Paul Gaultier i podkreśla, że współpraca z francuską marką niezwykle podniesie prestiż jego firmy.

tagi: rynek | marka | Jean-Paul Gaultier |

podobne artykuły