PL / EN
PETER DUNDAS ODCHODZI Z ROBERTO CAVALLI

PETER DUNDAS ODCHODZI Z ROBERTO CAVALLI

Był głównym projektantem marki niecałe dwa lata.

Peter Dundas opuszcza dom mody Roberto Cavalli. Norweski projektant był dyrektorem kreatywnym włoskiej marki od marca 2015 roku.

 

Debiut Petera Dundasa pod szyldem Roberto Cavalli nie został przyjęty zbyt optymistycznie, ale z pokazu na pokaz było coraz lepiej. Kolekcja jesień zima 2016 odniosła największy sukces – wiele projektów królowało w sesjach topowych magazynów (warto wspomnieć chociażby edytorial z udziałem Julii Banaś dla Vogue China i kultową żółtą kreację) i na czerwonym dywanie, a kampania zaliczana była przez ekspertów za jedną z najlepszych w tym sezonie. Jego ostatni pokaz dla włoskiej marki (wiosna lato 2017), który odbył się trzy tygodnie temu, był kontynuacją jego wizji, w której dominował okres hippie lat 70.

 

Mimo że Peter Dundas obejmował stanowisko dyrektora kreatywnego Roberto Cavalli jedynie przez półtora roku, jego współpraca z włoską marką trwała znacznie dłużej. W latach 2002-2005 pracował tam jako chief designer. Następnie związał się z firmą Emanuel Ungaro, gdzie był głównym projektantem, a potem tę samą posadę otrzymał w domu Emilio Pucci, w którym spędził ponad siedem lat.

 

Kto będzie następcą Petera Dundasa w Roberto Cavalli? Czekamy z niecierpliwością na wieści!

video

MACIEJ ZIEŃ – BACKSTAGE POKAZU „SWEET DREAMS”

tagi: Peter Dundas | Roberto Cavalli | rynek |

podobne artykuły