PL / EN
MŁODZI I ZDOLNI: MARINE SERRE Z NAGRODĄ LVMH PRIZE

MŁODZI I ZDOLNI: MARINE SERRE Z NAGRODĄ LVMH PRIZE

To najbardziej prestiżowy konkurs dla projektantów mody na świecie. Zobaczcie, kto triumfował w tym roku!

LVMH Prize: Marine Serre

Francusko-belgijska projektantka Marine Serre wyjedzie z Paryża z główną nagrodą LVMH Prize w kategorii Młodzi Projektanci. Statuetkę w siedzibie Fundacji Louis Vuitton wręczyła Rihanna, a laureatka przyjęła na swoje ręce dodatkowe 300 tys. euro oraz roczną opiekę merytoryczną ze strony koncernu.

Marine, która obecnie pracuje w domu mody Balenciaga, zmierzyła się z siedmioma finalistami – w tym z brytyjskim talentem Molly Goddard, która olśniła wszystkich kolekcją tiulowych sukni podczas ostatniego tygodnia mody w Londynie. Wszyscy zaprezentowali swoje osiągnięcia przed jury, w którym zasiedli: Maria Grazia Chiuri (Dior), Karl Lagerfeld, Nicolas Ghesquiere (Louis Vuitton), Marc Jacobs, Jonathan Anderson (Loewe), Phoebe Philo (Celine) oraz Humberto Leon i Carol Lim (Kenzo).

POLECAMY: RIHANNA OD LAT PO CICHU WSPIERA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

wideo: Marine Serre zwycięża w konkursie dla młodych projektantów LVMH Prize

Marine Serre z prestiżową nagrodą LVMH Prize

Werdykt był jednogłośny, powiedział Ghesquiere, powołując się na sportową estetykę Serre, którą potrafiła połączyć z romantyzmem i kobiecością, a kolekcja przemówiła głosem jej pokolenia.

Wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że u Marine Serre pojawiły się nie tylko kreatywność i wspaniały talent, ale także wizja rozwoju jej własnej marki, dodał dyrektor kreatywny Louis Vuitton. To dopiero jej pierwszy sezon i to fascynujące widzieć kogoś, kto ma 25 lat, i jest nie tylko utalentowany, ale również bardzo pragmatyczny – to było ważnym elementem w obradach jury, podkreślił. 

video

MMC - POKAZ JESIEŃ 2021

tagi: NEWS | MARINE SERRE | LVMH PRIZE |

podobne artykuły