PL / EN
5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFÓW MODY CZ.3

5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFÓW MODY CZ.3

Kolejna porcja wiedzy - twórcy, którzy zmieniają fotografie mody!

NAJLEPSI FOTOGRAFOWIE MODY

Fotografia mody, podobnie jak sama moda jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin twórczości. Choć w dobie smartfonów i mediów społecznościowych każdy może o sobie powiedzieć, że jest fotografem, lista tych naprawdę znaczących nazwisk, choć sukcesywnie się rozrasta, jest skończona.

FOTOGRAFIA MODY

Wśród bardziej i mniej znanych nazwisk przybliżamy Wam sylwetki tych, którzy odznaczają się w swojej dziedzinie - mają znaczący twórczy wkład w rozwój fotografii mody i beauty i podnoszą poprzeczkę innym twórcom.  Znacie te nazwiska?

AMY TROOST

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/amy.jpg

Używając najprostszych kadrów, fotografując en face, często w monochromatycznym ujęciu, kanadyjska fotografka wypracowała niemożliwy do pomylenia  styl. Naturalne, miękkie światło i  maksymalna oszczędność, jeśli chodzi o środki wyrazu, tworzą niezwykle plastyczne tło dla wydobycia indywidualnych niuansów ze swych bohaterów. Pracuje m.in. dla Harper’s Bazaar, I-D Magazine czy różnych edycji Vogue’a, zrealizowała kampanie dla takich marek jak Donna Karan czy Helmut Lang. Nasza ulubienica!

DAVID ROEMER

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/david.jpg

Student psychologii, filmu i malarstwa ostatecznie za środek wyrazu obrał fotografię, a ściślej – jej część związaną z modą. Ekspresyjne, krzykliwe, często ironiczne ujęcia są jego wizytówką, podobnie jak zręczne łączenie stylistyki retro z tą na wskroś współczesną, czy niezwykła swoboda i zręczność działania kolorem. Wspaniałe!

CASS BIRD

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/cass.jpg

Doceniona już za wczesne dokumentacyjne prace, absolwentka Smith College w Los Angeles, w swojej twórczości za pomocą poetyckich portretów artystów, muzyków i aktorów eksploruje takie zagadnienia jak kobiecość, męskość czy piękno. Jej prace publikowane były m.in. w VogueT MagazineThe Wall Street JournalSelf ServiceNew York Magazine czy The New Yorker. Klasyk!

THEO WENNER

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/theo.jpg

Niesłusznie oskarżany o zaistnienie w branży dzięki silnemu wsparciu ojca – wydawcy magazynu Rolling Stone, Theo Wenner licznymi realizacjami dla najgłośniejszych tytułów, m.in. Vanity Fair, Vogue Homme, Jalouse czy Purple Magazine, wypracował sobie własną narrację w obrębie tego medium. Rozsławił się portretami celebrytów, m.in. Roberta Pattisona, Ke$ha, MGMT i Corinne Bailey Rae, by dalej realizować się w fotografii mody. Fantastyczny!

 BEN HASSET

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/ben.jpg

Anglik osiadły w Nowym Jorku, u progu kariery oddany uwiecznianiu krajobrazów, ale szybko zwrócił się ku swej prawdziwej pasji, jaką jest fotografia mody i beauty. Pierwsze lata w Paryżu, gdzie początkowo rezydował po przeprowadzce z rodzinnego Londynu to czas formalnych eksperymentów ze światłem  i krystalizowania się jego własnej techniki, która stała się nie tylko podstawą jego własnego stylu, ale też wysoko podniosła poprzeczkę innym adeptom tej dziedziny fotografii. Ikona!

video

SAINT LAURENT JESIEŃ ZIMA 2020/21

tagi: fotografia | fotografia mody | Amy Troost | Ben Hasset | David Roemer | Theo Wenner | Cass Bird |

podobne artykuły