PL / EN
5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFÓW MODY CZ.3

5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFÓW MODY CZ.3

Kolejna porcja wiedzy - twórcy, którzy zmieniają fotografie mody!

NAJLEPSI FOTOGRAFOWIE MODY

Fotografia mody, podobnie jak sama moda jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin twórczości. Choć w dobie smartfonów i mediów społecznościowych każdy może o sobie powiedzieć, że jest fotografem, lista tych naprawdę znaczących nazwisk, choć sukcesywnie się rozrasta, jest skończona.

FOTOGRAFIA MODY

Wśród bardziej i mniej znanych nazwisk przybliżamy Wam sylwetki tych, którzy odznaczają się w swojej dziedzinie - mają znaczący twórczy wkład w rozwój fotografii mody i beauty i podnoszą poprzeczkę innym twórcom.  Znacie te nazwiska?

AMY TROOST

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/amy.jpg

Używając najprostszych kadrów, fotografując en face, często w monochromatycznym ujęciu, kanadyjska fotografka wypracowała niemożliwy do pomylenia  styl. Naturalne, miękkie światło i  maksymalna oszczędność, jeśli chodzi o środki wyrazu, tworzą niezwykle plastyczne tło dla wydobycia indywidualnych niuansów ze swych bohaterów. Pracuje m.in. dla Harper’s Bazaar, I-D Magazine czy różnych edycji Vogue’a, zrealizowała kampanie dla takich marek jak Donna Karan czy Helmut Lang. Nasza ulubienica!

DAVID ROEMER

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/david.jpg

Student psychologii, filmu i malarstwa ostatecznie za środek wyrazu obrał fotografię, a ściślej – jej część związaną z modą. Ekspresyjne, krzykliwe, często ironiczne ujęcia są jego wizytówką, podobnie jak zręczne łączenie stylistyki retro z tą na wskroś współczesną, czy niezwykła swoboda i zręczność działania kolorem. Wspaniałe!

CASS BIRD

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/cass.jpg

Doceniona już za wczesne dokumentacyjne prace, absolwentka Smith College w Los Angeles, w swojej twórczości za pomocą poetyckich portretów artystów, muzyków i aktorów eksploruje takie zagadnienia jak kobiecość, męskość czy piękno. Jej prace publikowane były m.in. w VogueT MagazineThe Wall Street JournalSelf ServiceNew York Magazine czy The New Yorker. Klasyk!

THEO WENNER

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/theo.jpg

Niesłusznie oskarżany o zaistnienie w branży dzięki silnemu wsparciu ojca – wydawcy magazynu Rolling Stone, Theo Wenner licznymi realizacjami dla najgłośniejszych tytułów, m.in. Vanity Fair, Vogue Homme, Jalouse czy Purple Magazine, wypracował sobie własną narrację w obrębie tego medium. Rozsławił się portretami celebrytów, m.in. Roberta Pattisona, Ke$ha, MGMT i Corinne Bailey Rae, by dalej realizować się w fotografii mody. Fantastyczny!

 BEN HASSET

MATERIALS_2017/MODA/NEWS/5 NAJCIEKAWSZYCH FOTOGRAFOW MODY CZ.3/ben.jpg

Anglik osiadły w Nowym Jorku, u progu kariery oddany uwiecznianiu krajobrazów, ale szybko zwrócił się ku swej prawdziwej pasji, jaką jest fotografia mody i beauty. Pierwsze lata w Paryżu, gdzie początkowo rezydował po przeprowadzce z rodzinnego Londynu to czas formalnych eksperymentów ze światłem  i krystalizowania się jego własnej techniki, która stała się nie tylko podstawą jego własnego stylu, ale też wysoko podniosła poprzeczkę innym adeptom tej dziedziny fotografii. Ikona!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: fotografia | fotografia mody | Amy Troost | Ben Hasset | David Roemer | Theo Wenner | Cass Bird |

podobne artykuły