PL / EN
RIHANNA OD LAT PO CICHU WSPIERA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

RIHANNA OD LAT PO CICHU WSPIERA MŁODYCH PROJEKTANTÓW

Dzięki niej wielu absolwentów Parson's School of Design wypłynęło na szerokie wody. Przeczytajcie!

Rihanna od lat wspiera młode talenty

Na 69.  dorocznym pokazie kolekcji najlepszych studentów Parsons School od Design w Nowym Jorku, trudno było jej nie zauważyć. Jako jeden z gości honorowych, Rihanna pojawiła się w długim, bufiastym garniturze, obracając się co chwilę na krześle, aby z uwagą przyglądać się detalom wszystkich prezentowanych projektów. Robiła to z takim samym zaangażowaniem, jak przez ostatnich kilka lat. Tytanka muzyki pop, modowa erudytka i twarz domu mody Dior po cichu szacowała potencjał prac absolwentów słynnej szkoły mody -  niezrównana trendsetterka nie raz pojawiała się w ich ubranich, dając każdemu z osobna tzw. street style moment. Na dzień dzisiejszy, Rihanna ma już na koncie imponującą liczbę młodych talentów, które dzięki niej stały się mocnymi graczami w całym przemyśle modowym.  

rihanna

Rihanna podczas 69. pokazu dyplomowego Parson's School of Design (fot. @parsons_fashion/Instagram)

POLECAMY: MŁODZI I ZDOLNI - POKAZ DYPLOMOWY WARSZAWSKIEJ MSKPU 2017!

Rihanna: projekty Matthew Dolan'a

Wystarczy spojrzeć na bardzo oversizowy garnitur w kolorze khaki, który założyła na tą okazję – to projekt byłego studenta Parsons, Matthew Dolan’a. Po raz pierwszy Barbadoska pojawiła się w charakterystycznych dla projektanta workowatych, wijących się rzeczach w 2015 roku podczas sesji dla magazynu i-D. Od tego czasu pracowała z nim także nad obiema kolekcjami Fenty x Puma, a ubiegłej jesieni zaprezentowała się w jednej z jego propozycji na spotkaniu z Księciem Harrym. Pochodzący z Massachusetts Dolan, od lat zaopatruje gwiazdę również we wszystkie rzeczy wykonane z denimu.

rihannaProjekt Jacoba Olmedo 'Future Textiles' zaprezentowany podczas pokazu Parson's School of Design (fot. @parsons_fashion/Instagram)

Rihanna: Kolaboracja z Parson's School of Design

Szukam oryginalności, kreatywności i interesującego punktu widzenia. To właśnie uwielbiam w projektach, powiedziała Rihanna. To fascynujące widzieć czyjeś myśli, które znalazły odzwierciedlenie w którymś z elementów garderoby, dodała.

Podczas uroczystej gali Rihanna nie tylko otrzymała nagrodę honorową od Parson's School of Design, ale też ogłosiła nową kolaborację pomiędzy należącą do niej organizacją non-profit z Fundacją Clary Lionel, Donną Karan a szkołą. W ramach nowego projektu troje studentów wyruszy na Haiti, gdzie będą pracowali nad nową, dobroczynną linią ubrań. Inspiracje można znaleźć wszędzie, trzeba się tylko za nimi rozejrzeć, podsumowała piosenkarka.

rihanna

Rihanna w projekcie jednego z absolwentów, Matthew Dolan'a (fot. @matthewadamsdolan/Instagram)

video

VERSACE WIOSNA LATO 2019

tagi: RIHANNA | NEWS | BIZNES |

podobne artykuły