Logotyp serwisu lamode.info
MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA  KOSTIUMOGRAFII I PROJEKTOWANIA UBIORU

MIĘDZYNARODOWA SZKOŁA KOSTIUMOGRAFII I PROJEKTOWANIA UBIORU

Artystyczna edukacja pod biznesowym kątem i szeroka oferta stypendialna w jednym miejscu – MSKPU to jedyna w Polsce niepubliczna szkoła projektowania bedąca partnerem University of Creative Arts w Rochester.

MSKPU to policealna, niepubliczna szkoła artystyczna kształcąca studentów w kierunku projektowania mody i kostiumografii. Mieści się w miasteczku studenckim WSHiP im. R. Łazarskiego na warszawskim Mokotowie.

 

 

NAUKA

 

Nauka  trwa 2,5 roku czyli 5 semestrów. Absolwenci otrzymują Dyplom Projektanta Ubioru na podstawie zezwolenia i wpisu do ewidencji szkół artystycznych Ministerstwa Kultury. Dyplom ten wydawany jest w języku polskim oraz angielskim z unijnym systemem oceniania punktami ECTS. Szkoła MSKPU jest oficjalnym partnerem znanej brytyjskiej szkoły mody University for the Creative Arts mieszczącej się w Rochester. Na mocy pisemnej umowy zawartej między uczelniami dyplomanci mogą kontynuować naukę na UCA już od drugiego roku, bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.

 

PROGRAM

 

Program szkoły umożliwia uczniom zdobycie jak największej wiedzy praktycznej, dotyczącej mody / kostiumografii oraz przygotowanie własnego portfolio zawodowego.

Na pierwszym roku obydwa kierunki : Projektowanie Ubioru i Kostiumografia

mają takie same przedmioty artystyczne, ogólnoplastyczne oraz język angielski. Od trzeciego semestru studenci wybierają specjalizacje różniące się zakresem programu nauki.

Na kierunku Projektowanie Ubioru oprócz nauki klasycznych przedmiotów artystycznych, studenci uczestniczą w zajęciach, na których uczą się projektowania ubioru na podstawie rozpoznawania potrzeb rynku mody, strategii i planowania działań produkcyjnych oraz

marketingu związanego z projektowaniem odzieży.
Wszyscy studenci, przed podejściem do dyplomu zarówno z Projektowania Mody jak i Kostiumografii, są zobowiązani do zaliczenia praktyk zewnętrznych w przydzielonych im firmie lub teatrze.
Nauka na obu kierunkach trwa 2,5 roku, w trybie dziennym lub zaocznym.

 

W ofercie szkoły jest też Studium dla studentów II roku ASP – trwający 1,5 roku kurs adresowany do studentów wyższych szkół artystycznych chcących zdobyć dodatkową specjalizację.

 

 

tl_files/info/edukacja/MSKPU/5.jpg

Fot. materiały prasowe MSKPU - projekt Niny Królikowskiej z kolekcji "Mulitplikacja"

 


WYKŁADOWCY

 

Wszyscy wykładowcy to aktywni zawodowo specjaliści, dzięki czemu przekazywana przez nich wiedza jest aktualna i na najwyższym poziomie.

 

REKRUTACJA I KANDYDACI

 

W MSKPU nie ma egzaminów wstępnych ani rozmów kwalifikacyjnych. Od przyszłych uczniów nie wymaga się  posiadania wiedzy na temat projektowania mody, kostiumografii czy też doskonałej znajomości rysunku żurnalowego, gdyż przekazanie tej wiedzy jest celem szkoły. Kandydaci powinni być na pewno pełni pasji i zaangażowania, gotowi do poświęcenia swojego czasu nie tylko na naukę ale też na rozwijanie szerokich zainteresowań związanych z modą, sztuką, mediami.

 

Rekrutacja  rozpoczęła się w marcu i będzie trwać do wyczerpania miejsc we wszystkich grupach.
Osoby przyjęte do MSKPU rozpoczynają zajęcia od września.
Czesne w roku nauki 2011/2012 wynosi 470,-zł na wszystkich trybach nauczania oraz 250,-zł dla studium ASP. Okres wakacyjny jest bezpłatny.

 

Informacje dotyczące dokumentów, które należy złożyć dostępne są w zakładce  dokumenty: http://www.mskpu.com.pl/rekrutacja/dokumenty/

 

SUKCESY SZKOŁY

 

Na swoim koncie MSKPU ma wiele sukcesów : szkoła wygrała międzynarodowy konkurs  mody Jimmiego Choo, została wybrana i prezentowana w ramach oficjalnej selekcji podczas targów Prêt-à-Porter w Paryżu, a jej uczniowie zostali wyróżnieni przez brytyjski portal mody magazynu Vogue. Nie można też zapomnieć o sukcesie młodej projektantki - studentki MSKPU Oli Kawałko, zwyciężczyni konkursu Oskary Fashion 2011.

 

 

W galerii znajdziecie zdjęcia projektów dyplomowych z 2011 roku, zarówno absolwentów wydziału Kostiumografii, jak i Projektowania Ubioru.

tagi: Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru | MSPKU | edukacja |

podobne artykuły