Logotyp serwisu lamode.info
MICHAEL KORS KUPUJE VERSACE ZA 2 MILIARDY DOLARÓW

MICHAEL KORS KUPUJE VERSACE ZA 2 MILIARDY DOLARÓW

Po Jimmy Choo przyszedł czas na włoskie Versace!

Spis treści

1. MICHAEL KORS (CAPRI HOLDINGS) PRZEJMUJE WŁOSKIE VERSACE

MICHAEL KORS (CAPRI HOLDINGS) PRZEJMUJE WŁOSKIE VERSACE

Michael Kors kupił Versace za ponad 2 miliardy dolarów, poinformował dziś rano amerykański dom mody, robiąc kolejny krok w stronę stworzenia konkurencyjnego konglomeratu marek luksusowych dla Keringa oraz LVMH. Jednocześnie grupa zmieniła nazwę na Capri Holdings.

John D. Idol, CEO marki Micheal Kors, nie ukrywał, że celem firmy będzie pozyskiwanie do portfolio kolejnych brandów. Po przejęciu Jimmy’ego Choo w 2017 roku za 1.2 miliardów dolarów, wyznał prasie: Chcemy stworzyć globalną grupę mody luksusowej. Skupimy się na czołowych markach o międzynarodowej skali.

VERSACE

ZOBACZ TEŻ: INDITEX - REKORDOWE WYNIKI SPRZEDAŻY W 2018 ROKU

Pod skrzydłami Michaela Korsa, Versace ma zwiększyć skalę dochodów ze sprzedaży akcesoriów z 35 do 60%, co zapewni marce całoroczną rentowność (polityka przyjęta wcześniej przez samego Michaela Korsa). Capri Holdings ma również doprowadzić do zwiększenia ilości salonów Versace z 200 do około 300 na świecie, które wesprze e-commerce oraz rozwój marketingu typu omni-channel.

Wierzymy, że zyski Versace sięgną 2 miliardów dolarów, skomentował dziś Idol. Dla porównania, Jonathan Akeroyd, CEO włoskiego domu mody, na początku tego roku estymował sprzedaż na poziomie 1 miliarda euro w 2018 roku (w 2016 osiągnięto poziom 686 milionów euro).

tagi: Versace | Capri Holdings | news | MICHAEL KORS |

podobne artykuły