PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
MARCO ZANINI PROJEKTUJE DLA SCHIAPARELLI

MARCO ZANINI PROJEKTUJE DLA SCHIAPARELLI

Kolejne roszady w modowej branży. Marco Zanini zaprojektuje kolekcje couture i ready-to-wear dla domu mody Elsa Schiaparelli. To nie koniec zmian! Dowiedzcie się więcej!

Po Christianie Lacroix przyszedł czas na kolejnego projektanta, który stworzy kolekcję dla domu mody Elsa Schiaparelli. Tego zaszczytu dostąpił Marco Zanini, dyrektor kreatywny marki Rochas. Co więcej, pojawiły się informacje, że oprócz kolekcji couture, która zostanie zaprezentowana w styczniu na Paris Haute Couture Week, projektant stworzy również linię ready-to-wear.

 

 „Moim zadaniem jest sprawić, aby nazwa Schiaparelli brzmiała równie dobrze w teraźniejszości jak i w przyszłości. Mój emocjonalny związek z tym projektem jest  bardzo silny i odzwierciedla mój podziw dla inteligentnego i innowacyjnego wizerunku Elsy Schiaparelli. Poprzez swoje projekty, była w stanie przewidzieć trendy panujące w jej czasach, mające znaczenie dla codziennego życia, pokazać swoją twórczość z różnych punktów widzenia, które są istotne do dziś. Moim życzeniem jest ożywienie niesamowitej estetyki ikonicznego domu mody couture” – oficjalnie skomentował Zanini.

 

Tym samym, mieliśmy okazję zobaczyć jego ostatnią kolekcję dla Rochas, która została zaprezentowana na paryskim Tygodniu Mody. W nowym sezonie, w roli dyrektora kreatywnego francuskiej marki, zadebiutuje Alessandro Dell’Acqua.

 

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Marco Zanini | Marco Zanini kolekcja Schaparelli | Rochas | Alessandro Dell’Acqua | Schiaparelli | Elsa Schiaparelli |

podobne artykuły