Logotyp serwisu lamode.info
LVMH WSPIERA PARYTETY

LVMH WSPIERA PARYTETY

Francuska grupa LVMH, zrzeszająca największe marki luksusowe, angażuje się również w akcje pro-społeczne. Ostatnio wsparła inicjatywę Komisji Europejskiej, popierając parytety.

Francuska grupa LVMH nie tylko jest największym producentem luksusowych marek na świecie. Wykorzystując swoją niekwestionowaną pozycję na rynku, wspiera także akcje pro-społeczne, takie jak dążenie do równouprawnienia płci.

 

12 lipca 2011 LVMH podpisała Women on the Board Pledge for Europe (z ang. “Kobiety u władzy Zobowiązanie dla Europy”), wspierając tym samym zwiększenie zatrudnienia kobiet na wysokich stanowiskach  z 30% do 40% do końca 2020 roku. Francuska grupa ma w tej kwestii niemałe zasługi – 61% dyrektorów zarządzających w firmie i jej filiach to kobiety, w promocji zaś 73% stanowisk zajmują właśnie panie.

 

Chantal Gaemperle – wicedyrektor, odpowiedzialna za dział Zasobów Ludzkich, będzie współdziałać na rzecz tej inicjatywy wraz z Europejskim Komiasarzem Sprawiedliwości, Viviane Reding.

 

Zróżnicowanie jest częścią filozofii LVMH – kobiety są u nas obecne na każdym poziomie i w każdym sektorze naszej firmy. To zobowiązanie ozdwierciedla nasze zaangażowanie i pragnienie utrzymywania najwyższych standardów we wszystkich naszych aktywnościach. Jako pionierzy innowacyjności i postępu, wiemy, że jest to kamień milowy w historii naszej grupy – komentowała Chantal Gaemperle – Całym sercem popieramy tę inicjatywę i z radością demonstrujemy nasz udział w niej.

tagi: LVMH | Chantal Gaemperle | Viviane Reding | Women on the Board Pledge for Europe | rynek |

podobne artykuły