Logotyp serwisu lamode.info
KURSY MODOWE ZAGRANICĄ: WAKACJE 2018

KURSY MODOWE ZAGRANICĄ: WAKACJE 2018

Czyli 9 wakacyjnych kursów wartych świeczki!

Spis treści

1. KURSY MODOWE ZAGRANICĄ 2018

2. Fashion Challenge w Amsterdamie

3. Fashion Design Discovery w Paryżu

4. Fashion Marketing w Mediolanie

5. Intensywny kurs konstrukcji odzieży w Kanadzie

6. Organizacja eventów modowych i PR we Florencji

7. Fashion Trend Scouting w Mediolanie

8. Stylizacja modowa & Visual Merchandising w Rzymie

9. Summer Campus w Akademii Haute Couture w Mediolanie

10. Biznes marek luksusowych w Paryżu

KURSY MODOWE ZAGRANICĄ 2018

Studiujecie modę i chcecie poszerzyć swoje perspektywy lub od dawna marzycie o zdobyciu podstawowych umiejętności projektowana ubioru i stylizacji? Od Florencji po Vancouver, zobaczcie, dokąd warto wybrać się w te wakacje na letni kurs mody i zawalczyć o swoje marzenia!

***

Fashion Challenge w Amsterdamie

Moda to bardzo dynamiczny przemysł, który dotyczy wielu ludzi i aspektów naszego życia. Jest też na swój sposób kompleksowy – mamy do czynienia zarówno z fast fashion, slow fashion, czy eco fashion, jak i haute couture i konfekcją tworzoną stricte pod sprzedaż. Jak pojąć całą jego złożoność w zaledwie 2 tygodnie? Szkoła letnia na Uniwersytecie w Amsterdamie oferuje intensywny kurs Fashion Challenge, podczas którego uczestnicy mają okazję pracować dla 8 projektantów z zachodniej, centralnej i wschodniej części Europy, próbując sprzedać i wypromować ich kolekcje w Holandii.

Kiedy: 2 lipca 2018

Czas trwania: 10 dni

Cena: 995 euro

 

Fashion Design Discovery w Paryżu

IFA, prestiżowa szkoła mody w Paryżu oferuje krótki, wakacyjny kurs z zakresu projektowania ubioru. Na program zajęć składa się kilka teoretycznych i praktycznych modułów, które pomagają zrozumieć, czym obecnie jest przemysł modowy i jak odnieść w nim sukces. Całość uzupełnią wizyty w siedzibach marek odzieżowych i muzeach, a prowadzący wyjaśnią siłę powiązań pomiędzy modą a kulturą. To również ciekawe zadania z zakresu komunikacji, tworzenia materiałów wizualnych, mini kolekcji, portfolio, czy podstaw wykroju.

Kiedy: lipiec (w zależności od potrzeb uczestników)

Czas trwania: 2 tygodnie

Cena: 1 000 euro

 

Fashion Marketing w Mediolanie

IED, Istituto Europeo di Design Milan, oferuje wakacyjny kurs z zakresu marketingu modowego. Przez 3 tygodnie studenci będą mieli okazję zrozumieć proces kreatywny towarzyszący wzmacnianiu strategii komunikacyjnej oraz zdobyć wiedzę techniczną w zakresie, który pozwoli im interpretować analizy makroekonomiczne i monitorować rynek. Zajęcia przeznaczone są dla studentów, którzy nie posiadają wcześniejszego doświadczenia w branży.

Kiedy: lipiec 2018 (w zależności od potrzeb uczestników)

Czas trwania: 3 tygodnie

Cena: 2 600 euro


Intensywny kurs konstrukcji odzieży w Kanadzie

The Cut Fashion Academy w Vancouver zaprasza na dwutygodniowe wakacje z podstawami tworzenia wykrojów odzieżowych. Podczas kursu studenci zdobędą umiejętności z zakresu podstawowych technik konstrukcji, metkowania, krojenia materiałów i modelowania.

Kiedy: 11/25 lipca 2018

Czas trwania: 2 tygodnie

Cena: 3 495 dolarów

 

Organizacja eventów modowych i PR we Florencji

Instytut IED we Florencji organizuje wakacyjny kurs skupiający się na podstawowych umiejętnościach i metodologii związanej z rozwojem i produkcją eventów, w szczególności w przemyśle modowym. Studenci dowiedzą się, jak korzystać ze strategii PR’owych, skutecznie komunikować markę oraz jak planować wydarzenia o charakterze promocyjnym.

Kiedy: lipiec 2018 (w zależności od potrzeb uczestników)

Czas trwania: 3 tygodnie

Cena: 2 600 euro

 

Fashion Trend Scouting w Mediolanie

Nowa Akademia Sztuk Pięknych w Mediolanie (NABA) zaprasza na kurs poświęcony największym trendom obecnym w modzie i umiejętności ich wydobywania. Podczas zajęć prowadzący podzielą się know-how’em uczelni dotyczącym projektowania ubioru, sztuk wizualnych oraz włoskiej kultury i stylu życia.

Kiedy: 24 lipca

Czas trwania: 2 tygodnie

Cena: 1 595 euro       

 

Stylizacja modowa & Visual Merchandising w Rzymie

Accademia del Lusso w Rzymie organizuje wakacyjny kurs poświęcony technikom stylizacji modowej zarówno z perspektywy visual merchandisera, jak i stylisty. W programie zajęć znajdziecie wprowadzenie do trendów, tworzenie mood boardów i palet kolorystycznych, studium materiałów, podstawy funkcjonowania marek luksusowych, zasady funkcjonowania systemu modowego i jego głównych aktorów oraz proces tworzenia produktu modowego. Całość zwieńczy sesja fotograficzna oraz workshop z zakresu kanałów komunikacji.

Kiedy: lipiec 2018 (w zależności od potrzeb uczestników)

Czas trwania: 4 tygodnie

Cena: informacja podawana jest na zapytanie uczestnika

 

Summer Campus w Akademii Haute Couture w Mediolanie

Summer Campus na HFFA to idealna propozycja dla wszystkich, którzy chcą bliżej poznać pracę w luksusowym segmencie mody. Uczestnicy zdobędą wiedzę z zakresu tworzenia perfum, fotografii modowej, projektowania ubioru, projektowania butów i torebek luksusowych, dziennikarstwa modowego, komunikacji wizualnej oraz marketingu w markach luksusowych.

Kiedy: lipiec/sierpień 2018

Czas trwania: 2 tygodnie

Cena: informacja podawana jest na zapytanie uczestnika

 

Biznes marek luksusowych w Paryżu

IFA Fashion School in Paris oferuje wakacyjny kurs z zakresu mechanizmów biznesowych w markach luksusowych. Uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć specyfikę tego segmentu, jego strukturę i główne funkcje, jakie pełni. Przewidziana jest praca nad solidnymi podstawami biznesu zarówno w teorii, jak i w praktyce oraz wykłady dotyczące dynamiki segmentu w krajach rozwiniętych i rozwijających się.

Kiedy: lipiec 2018 (w zależności od potrzeb uczestników)

Czas trwania: 10 dni

Cena: 1 000 euro

   

 

tagi: kursy | moda | edukacja |

podobne artykuły