PL / EN
KOLEJNE STANOWISKO CHRISTOPHERA BAILEY W BURBERRY

KOLEJNE STANOWISKO CHRISTOPHERA BAILEY W BURBERRY

Dyrektor kreatywny marki Burberry, Christopher Bailey poszerza swoje kompetencje o stanowisko dyrektora generalnego. Sprawdźcie szczegóły.

Dyrektor kreatywny Burberry, Christopher Bailey zyskał nowe stanowisko w brytyjskiej marce. Przejmie on również obowiązki Angeli Ahrendts, która do tej pory pełniła funkcję dyrektor generalnej. Po dziesięciu latach pracy dla Burberry, Ahrendts zdecydowała się zrezygnować z pracy dla brytyjskiej marki i przejść do firmy Apple, na nowo stworzone stanowisko starszej wiceprezes ds. handlu detalicznego i internetowego.

 

Przypominając sobie ostatnią współpracę Burberry z Apple przy okazji promocji wiosenno-letniej kolekcji marki na sezon 2014 (filmy video i zdjęcia z nowego iPhone 5S) oraz wypowiedź Ahrendts dla Wall Street Journal, w której nie szczędzi pochwał firmie Apple, informacja o jej odejściu nie jest aż tak wielką niespodzianką.

 

Co wyznał jej następca w oficjalnym oświadczeniu? „Jestem głęboko poruszony i onieśmielony, że zaproponowano mi stanowisko dyrektora generalnego marki, co znaczy dla mnie naprawdę wiele. Uważam, że to wielki zaszczyt móc utrzymać także stanowisko dyrektora kreatywnego i wierzę, że tak jak kreatywność i innowacyjność były centrum naszego sukcesu przez ostatnie 10 lat, tak będą one ważne również w kolejnej dekadzie. To był dla mnie wielki przywilej pracować z całym zespołem przez tyle lat i jest mi smutno, że w firmie nie będzie już inspirującego przywództwa Angeli, z którą pracowało się z wielką radością. Jestem przekonany, że stworzyła ona bardzo silny zespół we wszystkich najmożliwszych obszarach” – powiedział Christopher Bailey.

 

Zanim jednak Bailey przejmie stanowisko dyrektora generalnego, Ahrendts przeprowadzi go przez wszystkie meandry swojej pracy i odpowiednio przygotuje do nowej funkcji.  Czy nowe kompetencje Christophera Bailey przyniosą imponujące efekty? Jeśli na powyższym gruncie poczuje się tak samo komfortowo, jak na stanowisku dyrektora kreatywnego, to raczej nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. 

 

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Christopher Bailey | dyrektor generalny Burberry | Angela Ahrendts | BURBERRY |

podobne artykuły