Logotyp serwisu lamode.info
JIMMY CHOO LTD. ROZWAŻA WEJŚCIE NA GIEŁDĘ W HONGKONGU

JIMMY CHOO LTD. ROZWAŻA WEJŚCIE NA GIEŁDĘ W HONGKONGU

Marka Jimmy Choo, słynąca z produkcji szpilek i torebek, przymierza się do rozpoczęcia sprzedaży oferty publicznej.

Jak donosi gazeta Financial Times, Jimmy Choo Ltd. rozważa wprowadzenie swoich akcji na giełdę w Hongkongu. Wartość marki z chwilą wejścia na giełdę wyniosłaby 650 mln funtów.

 

HSBC Holdings Plc (HSBA) zaproponowało właścicielowi Jimmy Choo Ltd., czyli TowerBrook Capital Partners LP rozpoczęcie sprzedaży oferty publicznej, co podobno spotkało się z dużym zainteresowaniem zarządu firmy.

 

Takie posunięcie włączyłoby markę do grupy producentów dóbr luksusowych, wśród których znajdują się między innymi Prada SpA oraz L’Occitane International SA, pretendujących do zawojowania azjatyckiego ryku. Ich wybór jest trafnym i bardzo pewnym krokiem – na rynkach wschodnich bowiem niemal nieprzerwanie rośnie zapotrzebowanie na dobra luksusowe. Rozmowy już się podobno rozpoczęły – TowerBrook natomiast jeszcze we wrześniu 2010 zatrudnił Goldman Sachs Group Inc., aby rozważyć „alternatywne strategie” dla marki Jimmy Choo, mające na celu znalezienie nowych sposobów na finansowanie działalności firmy. Jednym z wniosków jest, jak widać, wstępna decyzja o rozpoczęciu sprzedaży oferty publicznej.

tagi: rynek | marka | Jimmy Choo |

podobne artykuły