Logotyp serwisu lamode.info
POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JEAN-PAUL GAULTIER JESIEN ZIMA 2012/13 – BRAK ZASAD

POKAZ MĘSKIEJ KOLEKCJI JEAN-PAUL GAULTIER JESIEN ZIMA 2012/13 – BRAK ZASAD

Oryginalność przede wszystkim – mówi Jean-Paul Gaultier i, jak zwykle, ignoruje obowiązujące trendy. Zobaczcie jesienno-zimową męską kolekcję niepokornego francuskiego projektanta.

Najważniejsza zasada projektanta Jean-Paula Gaultier? Brak zasad. Enfant terrible francuskiej mody, kontestator i wieczny prowokator, który na buncie oparł swój sukces, męskie kolekcje zdaje się tworzyć przede wszystkim dla samego siebie.

 

Sezon jesienno-zimowy upłynie więc pod znakiem zmienności i niestałości – panowie ubierający się u Gaultier będą wybierali pomiędzy klasycznymi zestawami kolorystycznymi – bielą i czernią czy kamelowym beżem, a mocnymi odcieniami żółtego i zielonego. Jest sportowo, ale rockowo i zawsze na bakier, z przymrużeniem oka. W nonszalancji Jean-Paul Gaultier dostrzega nowy wymiar elegancji, dlatego tak swobodnie łączy dress-code’y.

 

Krytycy mody zawsze mają kłopot z oceną projektów niepokornego Francuza. Trudno odmówić mu talentu – reprezentuje starą szkołę krawiectwa praktykowanego w modowej Mekce, jaka jest Paryż. Z drugiej natomiast strony, zainteresowania projektanta zawsze zmierzają w kierunku haute couture, co czyni jego modę niezbyt funkcjonalną. My na pewno lubimy patrzeć – zwłaszcza, że pokazy marki  Jean-Paul Gaultier są ciekawym widowiskiem. A czy lubimy nosić – to już kwestia gustu.

tagi: Jean-Paul Gaultier | moda męska jesień zima 2012/13 | trendy jesień zima 2012/13 |

podobne artykuły