PL / EN
POKAZ KOLEKCJI MAXMARA JESIEŃ ZIMA 2012/13 – MUNDUR I ELEGANCJA

POKAZ KOLEKCJI MAXMARA JESIEŃ ZIMA 2012/13 – MUNDUR I ELEGANCJA

Włoska marka MaxMara słynie z minimalistycznego szyku a’la italiana – zobacz co projektanci domu mody przygotowali na sezon jesień zima 2012/13.

MaxMara słynie z minimalistycznego szyku a’la italiana – jej sztandarowym produktem są nienagannie skrojone płaszcze, które służą swoim właścicielkom przez długie lata. Na tę jesień projektanci włoskiego domu mody powrócili do tradycji i zaczęli kolekcję właśnie od tego popularnego jesiennego i zimowego okrycia.

 

Punktem wyjścia jest wspomniany płaszcz – w wojskowej interpretacji. Pojawiają się zatem kombinezony i, generalnie ujmując, męskie  fasony. Zwróćmy uwagę na obniżoną do bioder talię – rzecz u – minimalistycznej, ale wciąż po włosku kobiecejMaxMary bardzo rzadko spotykana. Znajdziemy tez dużo kontrastu między dużą a małą formą – wiele ubrań zostało uszytych mocno „przy ciele”, inne z kolei pozostają w tendencji oversize. Żadnych półśrodków – t zdaje się być myśl przewodnia kolekcji. Wśród wykorzystanych materiałów króluje szorstka, niemal siermiężna wełna, której przeciwstawiono luksusową wężową skórę oraz kaszmir.

 

Kolory to również typowo wojskowa paleta barw – ale także ulubiona paleta projektantów MaxMary – kamelowe beże, zgniła zieleń i czerń. Wyróżnikiem jest biel i granatowe paski w stylu marine – wyjątkowo lansowane nie podczas sezonu letniego, lecz zimowego.

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: MaxMara | pokaz kolekcji MaxMara | MaxMara jesień zima 2012/13 |

podobne artykuły