PL / EN
POKAZ CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2012/2013

POKAZ CHANEL HAUTE COUTURE JESIEŃ ZIMA 2012/2013

Jeden z najbardziej wyczekiwanych pokazów w roku nie zawiódł, bowiem Karl Lagerfeld złożył nim niezwykły hołd założycielce domu mody Coco Chanel. Było wszystko, co leży u podstaw DNA Chanel – tweed, słynne klasyczne żakiety i jej ukochane Kamelie. Zobaczcie relację z pokazu New Vintage!

Rangi tego wydarzenia nie trzeba nikomu uświadamiać, bowiem po raz kolejny pokaz haute couture Chanel jesień zima 2012/2013 był wydarzeniem z najwyższej półki. Odbył się 3 lipca w paryskim Grand Palais, gdzie zwykle Dyrektor Kreatywny domu mody Karl Lagerfeld organizuje pokazy najnowszych kolekcji.

 

Poza śmietanką towarzyską Paryża pojawiły się też światowe gwiazdy mody, filmu i modelingu. Po wybiegu przeszły wielkie nazwiska, bo u Chanel wszystko musi być najwyższej klasy. Nie zabrakło również polskich akcentów, bowiem w kreacjach haute couture pojawiły się Anja Rubik, Kasia Struss, Hania Koczewska i Patrycja Gardygajło.


Pokaz zatytułowany New Vintage był swoistym hołdem Lagerfelda dla dokonań projektantki i założycielki tej legendarnej marki, Coco Chanel. Na wybiegu pojawiło się wszystko, co współtworzy historię domu mody stanowiąc człon jego modowego DNA. W sali ozdobionej aż 6,5 tysiącami Kamelii ukochanych kwiatów Coco, które zarazem są znakiem firmowym Chanel można było zobaczyć projekty klasycznych żakietów, tweedowe płaszcze czy kostiumy, wariację na temat wzorów uzupełnioną błyszczącymi rajstopami. Kreacje wieczorowe klasyczne w kroju, ale też i kolorze, choć momentami potraktowane z fantazją jak te zdobione kwiatami Kamelii czy puchatymi pomponikami. Pokaz w przepięknej sukni z piór zamknęła Lindsey Wixson. Idealna propozycja do ołtarza!

 

Zobaczcie wszystkie propozycje Karla Lagerfelda na jesień zimę 2012/2013.

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: haute couture | trendy jesień zima 2012/13 | Karl Lagerfeld | Chanel | Coco Chanel |

podobne artykuły