PL / EN
HUSSEIN CHALAYAN DLA VIONNET

HUSSEIN CHALAYAN DLA VIONNET

Hussein Chalayan stworzył kolekcję Demi-couture dla francuskiej marki Vionnet. Premiera odbędzie się już 21 stycznia podczas Paris Couture Week. Dowiedzcie się więcej!

Trudno o lepszy wybór francuskiej marki Vionnet. Biorąc pod uwagę innowacyjność i oryginalność mody Husseina Chalayana, kolekcja, która ujrzy światło dzienne już 21 stycznia, może zrobić prawdziwą furorę podczas paryskiego Tygodnia Mody Couture. W przypadku tak ciekawego projektanta, oczekiwania zawsze są spore.

 

„Jestem strasznie zadowolona z tej współpracy, bo Hussein jest super utalentowany i myśli przyszłościowo o projektowaniu” – powiedziała prezes i dyrektor kreatywna Vionnet, Goga Ashkenazi.  „On jest prawdziwym artystą, bardzo konceptualnym, myśli niekonwencjonalnie i ma architektoniczne podejście do mody. Reprezentuje to, co Madeleine Vionnet prezentowała w swoich czasach”.

 

Projektant ma pokazać specjalną kolekcję Demi-couture, czyli taką, która stanowi połączenie technik wysokiego krawiectwa i jest sprzedawana prywatnym klientom, a jednak jej ceny są znacznie niższe od standardowych kolekcji haute couture.

 

„Patrzę na linię Demi-couture jako na specjalny, niekomercyjny projekt” – dodała Ashkenazi. „Moim celem jest pokazanie czegoś specjalnego, czegoś znacznie różniącego się od dzisiejszej mody, bardziej rewolucyjnego – podobną filozofią kierowała się Madeleine Vionnet”.

 

Co na temat współpracy powiedział sam Chalayan? „Kombinacja elementów kreatywnej energii i przedsiębiorczego podejścia Gogi Ashkenazi oraz niezrównanego dziedzictwa domu, stanowi dla mnie niezwykle ekscytującą współpracę”.  

 

My również nie możemy doczekać się efektów.

 

 

 

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Heussein Chalayan | Hussein Chalayan dla Vionnet | Vionnet | Goga Ashkenazi | Demi-couture Vionnet |

podobne artykuły