PL / EN
HUSSEIN CHALAYAN DLA VIONNET

HUSSEIN CHALAYAN DLA VIONNET

Hussein Chalayan stworzył kolekcję Demi-couture dla francuskiej marki Vionnet. Premiera odbędzie się już 21 stycznia podczas Paris Couture Week. Dowiedzcie się więcej!

Trudno o lepszy wybór francuskiej marki Vionnet. Biorąc pod uwagę innowacyjność i oryginalność mody Husseina Chalayana, kolekcja, która ujrzy światło dzienne już 21 stycznia, może zrobić prawdziwą furorę podczas paryskiego Tygodnia Mody Couture. W przypadku tak ciekawego projektanta, oczekiwania zawsze są spore.

 

„Jestem strasznie zadowolona z tej współpracy, bo Hussein jest super utalentowany i myśli przyszłościowo o projektowaniu” – powiedziała prezes i dyrektor kreatywna Vionnet, Goga Ashkenazi.  „On jest prawdziwym artystą, bardzo konceptualnym, myśli niekonwencjonalnie i ma architektoniczne podejście do mody. Reprezentuje to, co Madeleine Vionnet prezentowała w swoich czasach”.

 

Projektant ma pokazać specjalną kolekcję Demi-couture, czyli taką, która stanowi połączenie technik wysokiego krawiectwa i jest sprzedawana prywatnym klientom, a jednak jej ceny są znacznie niższe od standardowych kolekcji haute couture.

 

„Patrzę na linię Demi-couture jako na specjalny, niekomercyjny projekt” – dodała Ashkenazi. „Moim celem jest pokazanie czegoś specjalnego, czegoś znacznie różniącego się od dzisiejszej mody, bardziej rewolucyjnego – podobną filozofią kierowała się Madeleine Vionnet”.

 

Co na temat współpracy powiedział sam Chalayan? „Kombinacja elementów kreatywnej energii i przedsiębiorczego podejścia Gogi Ashkenazi oraz niezrównanego dziedzictwa domu, stanowi dla mnie niezwykle ekscytującą współpracę”.  

 

My również nie możemy doczekać się efektów.

 

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Heussein Chalayan | Hussein Chalayan dla Vionnet | Vionnet | Goga Ashkenazi | Demi-couture Vionnet |

podobne artykuły