PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
WYNIKI DRUGIEGO KWARTAŁU HERMES INTERNATIONAL PRZEWYŻSZAJĄ OCZEKIWANIA EKSPERTÓW

WYNIKI DRUGIEGO KWARTAŁU HERMES INTERNATIONAL PRZEWYŻSZAJĄ OCZEKIWANIA EKSPERTÓW

W związku z 14-procentowym wzrostem wpływów Hermès International w drugim kwartale 2011 roku, firma zwiększa planowaną docelową sprzedaż.

Hermès International postanowił zwiększyć target sprzedażowy na rok 2011, w związku z wynikami przewyższającymi oczekiwania analityków o 14%. Spodziewane wyniki w bieżącym roku mogą być zbliżone do tych z ubiegłego, 2010 roku, kiedy to producent kultowych torebek Kelly i Birkin osiągnął rekordowe zyski.

 

Wzrosty firma, której LVMH kontroluje 20% udziałów, zawdzięcza rynkom azjatyckim, konkretnie zaś tym znad Oceanu Spokojnego. Zarówno w Chinach, jak i w Korei Południowej oraz w Indiach sprzedaż luksusowych dodatków i zegarków rośnie bowiem w spektakularnym tempie, zwłaszcza że społeczeństwa tych krajów bogacą się niezwykle szybko. Ogólna prognoza dla marek luksusowych również jest satysfakcjonująca – na całym świecie sprzedaż tych dóbr wzrośnie najprawdopodobniej o ponad 8%.

 

Dla Hermès International wzrost w drugim kwartale oznacza przyrost dochodów z ponad 550 milionów w roku ubiegłym do ponad 650 milionów euro w roku bieżącym. Według analityków firmy, jest to pierwszy taki wzrost od ponad 10 lat.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Hermes | Hermes International | LVMH | rynek |

podobne artykuły