PL / EN
GIVENCHY PONOWNIE BEZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE

GIVENCHY PONOWNIE BEZ KOLEKCJI HAUTE COUTURE

Czy fani twórczości Ricardo Tisci powinni czuć już lekki niepokój? Givenchy drugi sezon z rzędu nie przedstawi propozycji haute couture. Dowiedzcie się, dlaczego.

Choć pół roku temu wielu łudziło się, że to jedynie tymczasowa decyzja, wygląda na to, że Givenchy na dłuższy czas pożegna się z haute couture. Rzecznik słynnego domu mody ogłosił właśnie, że ogrom pracy już drugi sezon z rzędu zmusza Ricardo Tisci do rezygnacji z udziału w paryskim tygodniu high fashion.

 

 

Podliczyliśmy projekty wypełniające po brzegi terminarz genialnego projektanta i rzeczywiście, wygląda na to, że jest on obecnie jedną z najbardziej zapracowanych (czyt. rozchwytywanych) osób w branży.

Współtworzenie i przygotowanie dorocznej gali Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku oraz zaprojektowanie autorskich kreacji dla Beyonce, Kim Kardashian, Madonny i Rooney Mary na tę uroczystość, stworzenie kompletów scenicznych dla Rihanny i Beyonce na trwające właśnie trasy koncertowe piosenkarek, opracowanie kostiumów do „Boléro” wystawianej w paryskiej operze oraz seryjne projektowanie kolekcji ready-to-wear… Nic dziwnego, że Tisci musiał na razie odłożyć plany tworzenia kolekcji haute couture.

 

Givenchy ponownie bez pokazu haute couturefot. EastNews/Givenchy pokaz jesień zima 2013/2014

 

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Givenchy | Ricardo Tisci | Givenchy jesień zima 2013/2014 | Givenchy haute couture |

podobne artykuły