Logotyp serwisu lamode.info
FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2013 – POKAZ KOLEKCJI JOANNY STARTEK WIOSNA LATO 2014

FASHION WEEK POLAND PAŹDZIERNIK 2013 – POKAZ KOLEKCJI JOANNY STARTEK WIOSNA LATO 2014

Mało kto potrafi w Polsce tak ubierać mężczyzn! Joanna Startek na łódzki Fashion Week wróciła z kolekcją (UN)REAL na wiosnę lato 2014.

Mówi, że nie lubi szufladkowania mody i ograniczania kolekcji do jednej tylko inspiracji. Jako projektantka daje temat, a interpretację pozostawia widzowi. I właśnie tego Joanna Startek oczekuje od swoich pokazów – by każdy z oglądających wyciągnął z nich coś innego, odczytał intencje tworzącej na własny sposób.

 

Godzinę przed pokazem na backstage’u spokój. Ubrania są prasowane i niebawem ubiorą je modele. Projektantka dogląda po raz kolejny czy każdy projekt wykończony jest precyzyjnie. Z tego właśnie słynie – świetnej jakości i perfekcyjnego wykonania, które zawsze pokazuje na wybiegu i które stało się jej wizytówką. Tak było i tym razem.

 

Wczoraj projektantka ponownie pojawiła się na FashionPhilosophy Fashion Week Poland, (tym razem w Alei Głównej!) rzucając wszystkim przybyłym przewrotne hasło i tytuł kolekcji wiosna lato 2014 – (UN)REAL. Zmultiplikowany slogan zdobi kurtki z tyveku - tkaniny podobnej do papieru, bluzy i koszulki.

 

W kolejnym sezonie Joanna Startek ubierze mężczyznę w krótkie spodenki połączone z marynarką, a przewrotnie do bomber jacket zaproponuje białą koszulę. Klasyczne trencze zamienia na obszerne płaszcze z zamocowanymi na plecach (z możliwością odpięcia) plecakami. Podobnie jest z kopertówkami, które tuż przy biodrze wpinają się w koszule. To właśnie jest (UN)REAL - moda, na co dzień, nieoczywista, którą można się bawić.

 

Paleta klasycznych barw przełamana została rudą wariacją na temat klasycznego garnituru czy delikatnym kolorem baby blue. W kolekcji pojawiły się także bluzy z modułem wykonanym z plecionki czy płaszcze wyszywane w krzyże.

 

Ktoś tuż przed pokazem powiedział mi, że wciąż zbyt mało jest osób w Polsce, a w szczególności kobiet, które projektują modę dla mężczyzn i w dodatku robią to przynajmniej poprawnie. Dobrze więc, że jest Joanna Startek, która robi to najlepiej.

 

tagi: Joanna Startek | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2013 | Fashion Week Poland | pokaz wiosna lato 2014 | kolekcja wiosna lato 2014 |

podobne artykuły