PL / EN
FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - KATARZYNA GÓRECKA JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 - KATARZYNA GÓRECKA JESIEŃ ZIMA 2013

Drugi dzień pokazów w strefie OFF Out Off Schedule otworzyła kolekcja Katarzyny Góreckiej – kolorowa satyra amerykańskiej kultury, konkursów piękności i bali maturalnych.

Sweet Pie, Queeen of the Nerds i No.1 Sweet – to tylko niektóre z prześmiewczych napisów, jakie pojawiły się w najnowszej kolekcji Katarzyny Góreckiej na jesień zimę 2013. Pokaz projektantki otworzył drugi dzień strefy OFF Out Of Schedule podczas tegorocznej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. To było dobre rozpoczęcie dnia – szczególnie po pokazanych już dość mrocznych, ciężkich i zbuntowanych kolekcjach.

 

Na wybiegu zobaczyliśmy napawające optymizmem, energetyczne projekty inspirowane amerykańską kulturą masową i wszystkim tym, co kojarzy nam się z hollywoodzkimi produkcjami dla nastolatek – balami maturalnymi oraz konkursami piękności. Pojawiła się, więc sylwetka „małej miss” w koronie, ale także ironiczne nadruki kotów czy królików harajuku. Dużo było zabawy materiałami – łączenia skóry z polarowymi czy błyszczącymi tkaninami.

 

Był to ironiczny obraz amerykańskich nastolatek targanych dylematami z kategorii rywalizacji na wyborach miss i co założyć na bal maturalny. Mocno przesłodzona paleta kolorów i puchate skarpetki założone do butów na obcasie tylko potęgowały ten zabawny, optymistyczny i udany żart. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Katarzyna Górecka | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2013 | Fashion Week Poland | trendy jesień zima 2013/14 | OFF Out Of Schedule |

podobne artykuły