PL / EN
FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – DOMINIKA CYBULSKA JESIEŃ ZIMA 2013

FASHION WEEK POLAND KWIECIEŃ 2013 – DOMINIKA CYBULSKA JESIEŃ ZIMA 2013

Dominika Cybulska to projektantka, którą nagrodziliśmy za najlepszą kolekcję dyplomową MSKPU. Sprawdźcie jej kolekcję jesień zima 2013

Ta kolekcja to hołd złożony włóczce! Głównie na niej opierały się damsko-męskie projekty autorstwa Dominiki Cybulskiej na jesień zimę 2013, które mogliśmy zobaczyć w czasie zakończonego właśnie FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Kolekcja „Salle Delort de Gleon” zaprezentowana w ramach strefy OFF Out Of Schedule inspirowana jest paryską wystawą, o tej samej nazwie, poświęconą sztuce i kulturze islamu. Również ze wschodu pochodzi stonowana kolorystyka – od beży poprzez brązy i szarości i czernie.

 

Na wybiegu mogliśmy zobaczyć nietypowe rozwiązania jak męskie kalesono-leginsy z włóczki, spódnice dla panów czy cienkie i zwiewne wełniane sukienki o długości midi, ale także dziergane swetry, powłóczyste płaszcze, lniane bermudy czy koszule.

 

Całość nawiązywała do estetyki nomadów, stąd ciężkie tkaniny i ogromna różnorodność tekstur, dzięki czemu projekty wyglądały na nieco „przykurzone”. Wszechobecna melancholia i nostalgia bijąca z niezwykle spójnej kolekcji – takimi prawami rządzi się strefa OFF, która nie potrzebuje spektaklów. Choć nie wszystkie projekty nadają się do noszenia, w tym wypadku liczy się głównie artystyczna wizja.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: Dominika Cybulska | FashionPhilosophy Fashion Week Poland Łódź 2013 | Fashion Week Poland | trendy jesień zima 2013 |

podobne artykuły